Інші проекти Зеленого Кота

Інші проекти "Зеленого Кота"

Сайт "Зеленого Кота"

    Сайт проекту задумувався як не зовсім звичайна сукупність тенет-сторінок. Призначення сайту - дати технічну основу (платформу) для різних форм віртуального спілкування та реальної співпраці громадських екологічних організацій, для набуття їх спільнотою нових якостей. Багатофункціональність сайту та можливості співтворчості для усіх зацікавлених громадських організацій дозволяють назвати його порталом. Застосована передова технологія системи керування вмістом Zope/Plone  не потребуючи від користувачів глибоких технічних знань, надає широкі можливості легко та швидко створювати та поновлювати різні інформаційні матеріали на сайті. Інтуїтивно зрозумілий та зручний інтерфейс полегшує навігацію та користування сайтом. Одразу при реєстрації користувача на порталі автоматично створюється його власна тека, де можна розміщувати та зберігати інформаційні матеріали різних типів.

 

    Найбільші можливості проявити себе на порталі представники громадських організацій мають в розділі "ЕкоНовини (самопливом)" - вільно розповісти колегам та будь-якими іншим відвідувачам сайту про все, що вони вважають важливим для екологічного руху. Крім того, до кожного опублікованого на стрічці новин матеріалу, інші учасники порталу можуть додати відокремлені коментарі.

    Маємо наміри збільшувати комунікаційний потенціал порталу створенням форумів та розсилок. А також нарощувати його інформаційний потенціал збільшенням корисних для екоНУО  довідкових матеріалів: наявні в Інтернеті екологічні інформаційні ресурси, форми самоорганізації і співпраці, напрямки діяльності екологічного руху, практичні навички з використання КІТ тощо.

 

Проект "Комплекти рекомендованого софта"

    Допомігши екоНУО отримати комп'ютери, "зелені коти" мусять думати і про розв'язання проблеми програмного забезпечення. Фінансовий стан більшості українських екоНУО не дозволяє їм купити ліцензії на найбільш поширені програми. Найперша проблема - вибір операційної системи (ОС), альтернативної до MS Windows, що і сама коштує недешево, й інші відомі програми "Майкрософт", які зазвичай з нею використовуються. Існує кілька ОС та чимало програм для них, що розповсюджуються під вільною ліцензією (GPL) і при певній доробці могли б забезпечити, принаймні, основні потреби громадських організацій.

 

    Оскільки "зелені коти" мають певний досвід використання таких ОС (платформ) як FreeDOS, FreeBSD та Linux, то вирішили спробувати розробити комплекти рекомендованого софта на основі цих платформ. Звичайно, навіть лише підбір та тестування вже готових програм від різних виробників потребують великих трудовитрат. Через те "зелені коти" зацікавлені у співпраці з іншими прибічниками програмного забезпечення під цими ОС.

    Проблеми з використанням програмного забезпечення в Україні набувають все більш кризового характеру, і чимало ентузіастів шукають вихід з цієї кризи. Обдумавши наявну ситуацію, для підсилення співпраці зацікавлених осіб та організацій "Зелені коти" ініціюють утворення загальноукраїнського Громадського Комітету Рекомендованого Софта. Така структура повинна в результаті широких обговорень (зокрема, з залученням як аматорських груп, так і вузівських кафедр інформатики) виробити певні стандарти (специфікації) на комплекти рекомендованого софта для різних категорій користувачів та під різними платформами. За наявності таких єдиних узгоджених специфікацій, конкретна технічна робота з підбору, тестування програм (а інколи навіть - розробки нових) буде значно прискорена, бо полегшить долучення нових добровольців. Більше інформації шукайте на сайті.

 

 


<<<назад             далі>>>