Що таке пошукач?

Всі пошукачі починаються з поля пошуку, і деколи це перше, що кидається у очі, наприклад, на таких сайтах, як google.com, dmoz.org, altavista.com. Іноді поле пошуку є лише однією з функцій порталу, як, наприклад, на yahoo.com, msn.com, netscape.com. Все, що необхідне - це ввести пошукову фразу і клікнути на кнопку "пошук", і пошукач видасть списки з результатами пошуку. Ці списки пошукач створює, порівнюючи шукану фразу з інформацією на різних веб-сайтах і сторінках, яка знаходиться в його базах даних. Пошукові результати після цього ранжируються на основі алгоритму істотності.

 

Класи пошукачів

Певна аудиторія, кількість відвідувачів, якість пошуку і професіоналізм - це те, що визначає клас пошукача. Кожен пошукач, як правило, орієнтований на певну аудиторію в залежності від її інтересів і місця знаходження. Пошукачі світового класу, що є професіоналами, містять в своїй базі даних зведення фактично про всю Мережу і швидко генерують пошукові результати.

 

Більшість користувачів використовує основні потужні сайти - google.com, yahoo.com, msn.com. Ці пошукачі в своїх базах даний містять інформацію про всі типи веб-сайтів і орієнтовані на широку аудиторію. Також існують менш відомі сайти з числа основних. Це так званий другий клас - zeal.com, ask.com, whatyouseek.com. Основна відмінність полягає у тому, що пошукачі другого класу менш відомі і використовуються менш активно.

Існує також ряд вузькоспеціалізованих пошукачів, які обмежують типи сайтів, що містяться в своїх базах даних. Ці пошукачі, як правило, встановлюють обмеження по територіальному ознаці або по галузі або по обох ознаках. Більшість потужних гілок метро мають своїх пошукачів, які містять інформацію по місцевим фірмам і іншій інформації, що представляє інтерес для людей в даної місцевості. Деякі містять загальні відомості, а деякі спеціалізуються на конкретних галузях, наприклад, ресторанах або художніх галереях.

 

Існує багато інших пошукачів з вузькою спеціалізацією, які містять відомості про сайти незалежно від їх місця знаходження, але тільки в тому випадку, якщо вони містять специфічну інформацію. Багато веб-майстрів користуються послугами таких пошукачів, як webmasterworld.com, hotscripts.com, flashkit.com і т.д. Пошукачі існують практично для кожної галузі і на будь-який смак - пошук по он-лайн щоденникам, пошукачі для локального пошуку і т.д., пише SearchengineJournal.

http://www.searchengines.ru/news/archives/003854.html

Розділ: