ОФІЦІЙНЕ ВИЗНАЧЕННЯ СПАМУ

ВИЗНАЧЕННЯ/СТАНДАРТ:

 

Електронний лист вважається СПАМОМ, якщо:

(1) Зміст листа НЕ ВІДПОВІДАЄ персоналії одержувача і однаково може стосуватись багатьох інших потенційних одержувачів. ТА (2) одержувач не надав у формі, що допускає перевірку,  усвідомленого, явного та чинного на момент відправки ДОЗВОЛУ надіслати цей лист. ТА (3) пересилання та отримання листа з погляду одержувача дає НЕПРОПОРЦІЙНУ  ВИГОДУ відправнику.

 

КОМЕНТАРІ:

(i) Тривіальна або механізована персоналізація - така, як "Шановний пане Іваненко, ми бачимо, що Ви є власником домену IVANENKO.COM" - у жодному разі не свідчить про відповідність листа персоналії одержувача.

 

(ii) Ненатиснення на кнопку ВІДМОВИ від надсилання інформації в реєстраційній веб-формі не виражає явного дозволу. Може вважатись дозволом натиснення одержувачем кнопки ЗГОДИ для діі з надсиланням інформації, якщо перед нею були чітко зазначено наслідки, за умови, що дією за замовчанням є "не надсилати додаткової інформації".

(iii) Міркування щодо непропорційної вигоди відправника та відповідності персоналії одержувача визначаються ВИНЯТКОВО ОДЕРЖУВАЧЕМ і не можуть бути предметом заперечень або іншої інтерпретацїі відправника.

 

(iv) Не-персональне електронне повідомлення завжди непропорційно покладає витрати  на одержувача і вважається непропорційно вигідним відправнику. Винятком є відправка  повідомлення за таким запитом одержувача, що факт його можливо перевірити.

(v) Це визначення стосується не лише образливих або комерційних повідомлень. Зміст листа не є суттєвим, крім визначення персональної відповідності, згоди одержувача та вигоди  відправника.

 

Українською переклав  Сергій Федоринчик

Розділ: