Європейська комісія прийняла нову Європейську стратегію з навколишнього середовища

Стратегія ЄС з навколишнього середовища і здоров'я.

 

  Європейська комісія прийняла нову Європейську стратегію з навколишнього середовища і здоров'я. Нова стратегія спрямована на вирішення проблем, пов'язаних з шкідливим впливом забруднення довкілля на здоров'я, головним чином, дітей.   Основна мета стратегії - зниження захворюваності, викликаної екологічними чинниками, в Європі. Стратегія покликана поліпшити взаємодію між дослідженнями за станом довкілля, екосистем і здоров'я людини в цілях кращого розуміння екологічних загроз здоров'ю людини. Стратегія називається SCALE і заснована на п'яти елементах:

- наука (Science),

- діти (Children),

- просвітництво (Awareness),

- законодавство (Legislation),

- оцінка результатів на регулярної основі (Evaluation).

  Здійснення Європейської стратегії з навколишнього середовища і здоров'я проходитиме

 в рамках циклів заходів.

 

  Перший цикл - 2004-2010 рр. - буде направлений на чотири аспекти:

- респіраторні захворювання дітей, астма, алергії;
- порушення розвитку нервової системи;

- рак серед дітей;
- розлад діяльності залоз внутрішньої секреції.

 

  Стратегія приділяє особливе увазі здоров'ю дітей. Комісія ініціює пілотні проекти по забруднювачами, що мають особливе значення для здоров'я дітей, у т.ч. діоксинам, важким металам і речовинам, які викликають розлад діяльності залоз внутрішньої секреції. Вона розробить індикатори і системи біомоніторингу разом з ВООЗ і державами-членами ЄС. Конкретні дії в рамках стратегії будуть вироблені на основі консультацій з експертами і іншими зацікавленими сторонами, які займаються навколишнім середовищем, здоров'ям і науковими дослідженнями, з усіх куточків розширеної Європи.   Перша нарада зацікавлених сторін відбулася 11 липня 2003 року в Брюсселі, на якій були сформовані робочі групи по проблем здоров'я і діяльності з моніторингу.

  Результатом роботи стане план дій на 2004-2010 рр., який буде прийнято Комісією навесні 2004 року. План дій буде поданий Конференції з навколишнього середовища і здоров'я у Будапешті в червні 2004 року, тема якої - здоров'я дітей і навколишнє середовище. З документом "Communication from the Commission to the Council, the European Parliament and the European Economic and Social Committee - A European Environment and Health Strategy" і прес-релізом Єврокомісії можна ознайомитися за адресою http://europa.eu.int/comm/press_room/presspacks/health/pp_health_en.htm

 

                  ECO-Forum Information Centre