Серцево-судинна захворюваність

З кожним роком зростає кількість людей страждаючих на серцево-судинну захворюваність(ішемія, інфаркти, інсульти та інше) часто ця захворюваність призводить до летальних результатів. Чи можливо зменшити число цих захворювань, що спонукає цьому?

Причиною цьому є багато факторів – це правильне харчування, соціальні негаразди, екологічний стан навколишнього середовища.

Враховуючи все це – призупинити ріст цього захворювання можливо, але для цього потрібно займатись вивченням ситуації місцевості в якій ти знаходишся.

Для жителів міста Нова Каховка небезпечні фактори що впливають на ріст серцево-судинної захворюваності є такі:

-                     недостатність калію в ґрунті, в зв’язку з чим, рослина, яка зростає на цьому ґрунті, не може бути поставником калію для населення, тому потрібно своєчасно проводити гіпсування і періодично та під контролем вносити калійні добрива в грунт, що не завжди проводиться в нашому місті із-за відсутності фінансування. Кількість земельних площ під гіпсування за останні 10 років значно зменшена. Та не завжди вносяться ті добрива, які потрібні для даного грунта;

-                     в місті є високовольтна лінія електромереж 330кВ, що проходить по середині міста через яку проходить сотні людей, які і попадають під її вплив;

-                     в місті значна кількість радіостанцій, які не контролюються ні екологічною інспекцією, ні санепідстанцією і що за цим стоїть ніхто не знає;

-                     забруднення атмосферного повітря особливо від спалення сміття, листя. Це питання не цікавить ні санепідстанцію, ні екологічну інспекцію і часто воно залишається без уваги, хоча більша частина впливу на здоров’я людини і впливає якість атмосферного повітря в житловій забудові. Дуже цікаво що вулиці, де кількість населення менше всього знаходиться, а більше їздить транспорт контролюються, а ось де знаходиться більша кількість населення і йде активне забруднення атмосферного повітря, то там не побачиш ні працівників екологічної інспекції, ні санепідстанції, та і відповідальність за атмосферне повітря покладена в основному на працівників екологічної інспекції, а санепістанція залишається в осторонь. Хіба з таким підходом буде вирішене питання про зменшення захворюваності населення?

-                     Ріст нітратів в питній воді, безконтрольне використання мінеральних добрив;

-                     Ряд інших факторів – соціальні, нервові та інше.

Таким чином впливаючи на той чи інший фактор, будучи небайдужим до свого здоров’я, навколишнього середовища можна змінити ситуацію, але тільки своєчасно показати населенню істину, що за цим стоїть.

Ново каховське товариство намагається всі ці проблеми вирішувати через ЗМІ, в чому останній час допомагають газети “Ключі”, “В гору”.