Бачення в майбутньому еколого-економічного розвитку міста Нова Каховка очима кандидатів на посаду міського голови та громадськості.

25.02.2006р. в бібліотеці університету “Україна” міста Нова Каховка відбулася вітальня, де в доброзичливій обстановці розглядався план еколого-економічного розвитку міста Нова Каховка підготовлений Новокаховським товариством охорони природи ще в 2001році. 

 

В його розгляді та формуванні оновленого плану прийняли участь кандидати на посаду міського голови міста Нова Каховка: Вознюк В’ячеслав Євстафійович, Волошина Зінаїда Григорівна, Герасіка Ірина Іванівна, Лук‘яненко Олександр Володимирович, Михайлова Олена  Олександрівна, Полегенько Віктор Миколайович, Стеценко Володимир Іванович, представники екологічних служб міста, а також Новокаховське товариство охорони природи, голова Новокаховської спілки ветеранів війни Афганістану “Пам‘ять” Чертков Павло Васильович, еколого-правовий клуб “Оазис” університету “Україна” міста Нова Каховка.

 

Програма перспективного еколого-економічного розвитку міста Нова Каховка.

 

1 . Організувати сортування сміття у житлових масивах міста та на підприємствах: це зніме напругу з міського звалища, завантаже підприємства по переробці сміття. Контроль за сортуванням сміття доручити домовим комітетам, квартальним, ініціативним групам при товаристві охорони природи(ККП, відділ комунгосп).

2. Розбудова дитячого екологічного об’єднання, яке у першу чергу буде поширювати екологічну культуру серед молоді(ГОРОГНО, СЮН, «Оазис»).

- складання екологічних карт, просвіта міста, паспортизація рослинного і тваринного світу(ГОРОНО, СЮН, агротехнічний коледж),

- екологічна розвідка, організація зелених та водних патрулів,

- чистка джерел, озеленення та догляд за рослинністю міста.

3. Організувати на базі училищ, технікумів молодіжні екологічні дружини, вони зможуть попереджувати знищення зелених насаджень і інженерних комунікацій міста(«Козацтво», рибінспекція, екологічна інспекція).

4. Розбудова еколого-правового клубу «Оазис» з метою допомогти мешканцям міста пізнати свої екологічні права та обов’язки

5. Організувати екологічні тропи по мальовничих місцях, де буде можливість розвитку туризму з найменшим антропогенним тиском на довкілля.

6. Молодіжним дружинам, зеленим патрулям, еколого-правовому клубу взяти під контроль частину берегової смуги для благоустрою та молодіжного культурно-масового відпочинку.

7. З метою попередження травматизму та поширення інфекційних хвороб, носіями яких є бездомні собаки та кішки, організувати для них питомник з утриманням його громадськістю.

8. З ціллю незалежного дослідження води, ґрунту, рослин треба організувати незалежну екологічну лабораторію(базою можуть стати лабораторії ГГМ, ПУВКХ та гідрометеослужби).

9. Контролювати забір ґрунту, який здійснюють організації та підприємства. Забір ґрунту проводити підприємствами лише за дозволом міськвиконкому, екологічною інспекцією.

 

В цілому програма еколого-економічного розвитку міста Нова Каховка, яка представлена для розгляду кандидатам на посаду міського голови міста Нова Каховка була ними підтримана, проте внесено ряд поправок і пропозицій а саме:

-                     створення екологічного центру сумісно з реабілітаційним на базі трьох організацій: Новокаховського товариства охорони природи, Новокаховської спілки ветеранів війни  в  Афганістані  “Пам‘ять”, еколого-правового клубу “Оазис” університету “Україна” з приєднанням інших зацікавлених громадських організацій;

-                     організувати внутрідворові  комітети, активізувати їх роботу і налагодити взаємовідносини по сумісній роботі дільничних міліціонерів і дворових комітетів;

-                      парку Нової Каховки надати відповідний статус, оскільки, в ньому росте багато рідкісних рослин унікальних для нашого регіону;

-                     запропоновано створити консультаційний центр при голові міськвиконкому з участю громадськості, а також поміняти форму громадських слухань, для чого переглянути положення публічної політики затверджене міськрадою;

-                     ширше використовувати сайт міста Нової Каховки громадськістю, оскільки обмін інформацією в останній час проводиться через Інтернет.

Розглядалися також питання з будівництва нового сміттєпереробного заводу для міста, шкідливість високовольтної лінії . Враховуючи те, що дані пропозиції є складними в їх вирішенні, тому рекомендовано провести по них обговорення серед спеціалістів від влади та громадськості.

До програми еколого-економічного розвитку міста Нова Каховка запропоновано внести доповнення, які також будуть торкатися карантинних рослин, і запобігти їх розповсюдження необхідно закріпити прилеглі території міста за підприємствами, установами, організаціями, приватними особами, збільшити кількість двірників і активізувати їх роботу сумісно з дворовими комітетами і громадськістю.

Під час вітальні зроблений був акцент на проблемах незахищених людей “Бомжів” і тому  було рекомендовано створити екоцентр сумісно з реабілітаційним центром.

При підведенні підсумків прозвучала цікава пропозиція від одного із кандидатів на посаду міського голови, а саме: Щоб не громадськість пропонувала свої послуги владі, а влада пропонувала свої  послуги громадськості.

 

P.S. Ціллю цієї вітальні було представити пропозиції трьох громадських організацій: Новокаховського товариства охорони природи, Новокаховської спілки ветеранів війни  в  Афганістані  “Пам‘ять”, еколого-правового клубу “Оазис” університету “Україна” викладених в програмі  “Еколого-економічного розвитку міста Нова Каховка”, які були уточнені і допрацьовані за допомогою громадськості і кандидатів на посаду голови міста Нова Каховка. Вважаємо що це вдалося.

 

P.P.S. Автори цієї публікації спеціально не конкретизували осіб від яких було надані пропозиції, щоб під час виборів це не було оцінено як агітація чи анти агітація за конкретного кандидата на посаду міського голови міста Нова Каховка.

 

27.02.2006р.

 

Козак Віталій,

відповідальний секретар

Новокаховського товариства охорони природи.

 

 

25.02.2006р. в бібліотеці університету “Україна” міста Нова Каховка відбулася вітальня, де в доброзичливій обстановці розглядався план еколого-економічного розвитку міста Нова Каховка підготовлений Новокаховським товариством охорони природи ще в 2001році.