ОБГОВОРЕННЯ ПРОЕКТУ ЗАКОНУ УКРАЇНИ “ПРО ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНУ ПРОГРАМУ “ПИТНА ВОДА УКРАЇНИ”

18 ЖОВТНЯ 2004 РОКУ  В НОВІЙ КАХОВЦІ ВІДБУВСЯ КРУГЛИЙ СТІЛ З ПИТАНЬ ОБГОВОРЕННЯ ПРОЕКТУ ЗАКОНУ УКРАЇНИ “ПРО ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНУ ПРОГРАМУ “ПИТНА ВОДА УКРАЇНИ” ЗА ФІНАНСОВОЇ ПІДТРИМКИ ВЕГО МАМА - 86

 

18 жовтня 2004 р. в м. Нова Каховка Новокоховським товариством охорони природи спільно з еколого-правовим клубом “Оазис” був проведений круглий стіл з обговорення Проекту Закону України “Про загальнодержавну програму “Питна вода України”. В розгляді законопроекту прийняли участь фахівці з питань водопостачання та водовідведення”.

Відкриваючи засідання круглого столу відповідальний секретар Новокаховського товариства охорони природи Козак В.В. повідомив, що даний захід проведений згідно пропозицій семінару «Водопостачання, санітарія і гігієна для всіх в Україні», який відбувся 22 вересня 2004 р., Київ в рамках Міжнародного водного форуму «AQUA Україна — 2004» і тому була оголошена резолюція цього семінару.

Перед розглядом законопроекту присутніх ознайомили з напрацюваннями Новокаховського товариства охорони природи щодо вирішення проблеми забезпечення якісною питною водою в м. Нова Каховка, що увійшли до збірки матеріалів Міжнародного водного форуму «AQUA Україна — 2004», який підготувала голова президії Новокаховського товариства охорони природи Козак Т.Ф.

Першим участь в обговоренні законопроекту взяв головний гідрогеолог Каховської ГГМЕ Рябцев М.П. На його думку ті кошти, які закладені для проведення паспортизації та інвентаризації джерел водопостачання, є недостатніми, оскільки, для них потрібно багато технічних ресурсів, тому видатки на ці цілі мають бути збільшеними  в 4 рази, крім того зауважив, що інвентаризація та паспортизація повинні виконуватися одночасно.

При обґрунтуванні причин неякісного водозабезпечення міста питною водою лікар Новокаховської санепідстанції Чиньона М.С. головною проблемою вважає перебої подачі електроенергії водопостачальним організаціям в наслідок їх залежності від енергопостачальних підприємств, і це є дуже ризиковано через те що водопровідна мережа не мінялася з часу заснування міста, тобто більше 50 років.

Директор Новокаховского водоканалу Каліта С.І. погодився з висновками лікаря СЕС і додав, що велику частку вартості відпущеної води складають витрати на електроенергію і тому пропонує внести до законопроекту, щоб подача електроенергії для всіх об’єктів водоканалу відбувалася за 1ю категорією, а кошти, які передбачаються на роботи по реструктуризації і будівництву систем водозабезпечення та водовідведення надавались пропорційно регіонам відповідно до конкретних програм та складеного кошторису.

Інженер відділу водокористування Північно-Кримського каналу Шаповалов М.І. підтримав пропозицію директора водоканалу щодо зміни тарифів на енергопостачання , але додав що вони повинні бути однакові для всіх підприємств які займаються водозабезпеченням та водовідведенням, до того ж висловив занепокоєння якістю води р. Дніпро та Каховського водосховища, для чого запропонував розробити технологію очищення русла магістрального каналу та лож водосховищ в місцях подачі води населенню і встановити суворий моніторинг якості поверхневих вод.

Юрист Кириченко О.П.  відмітив, що в пояснювальній записці суб’єкт законодавчої ініціативи не досить чітко виклав економічне обґрунтування. А саме, не зазначаються конкретні джерела фінансових (податкових, інших платежів до державного бюджету) надходжень. Якщо зазначені видатки забезпечуються кредитуванням державного бюджету, у тому числі за кодами програмної класифікації 5311030, 3511370, 3511380, тоді за рахунок кого і в який термін передбачається погашення кредиту ?

Своє зауваження висунула голова президії Новокаховського товариства охорони природи Козак Т.Ф., яка звернула увагу , що в законопроекті відсутні питання про паспортизацію та перегляд нормативної документації з якості води для джерел децентралізованого водопостачання, оскільки останній документ з цього питання датований 1975 р.

На закінчення фахівці з питань водопостачання та водовідведення в цілому схвалили законопроект проте додали свої пропозиції з метою їх подальшого включення.

Закриваючи засідання круглого столу відповідальний секретар Новокаховського товариства охорони природи Козак В.В. повідомив, що всі представлені коментарі будуть направлені до Києва, де на громадських слуханнях спільно з представниками галузевих комітетів Верховної Ради України та відповідних міністерств будуть розглянуті зауваження зібрані на місцях .Результатом буде узагальнена та систематизована таблиця зауважень до законопроекту, які будуть передані до Комітетів ВР України і авторам законопроекту з подальшою роботою по прийняттю цих зауважень в тексті документа.