Всесвітній день охорони навколишнього середовища в Новій Каховці

5 червня – Всесвітній день охорони навколишнього середовища. Новокаховське товариство охорони природи не стоїть осторонь цього свята. З 1990року склалась традиція, коли члени нашого товариства активно виходять на чистку джерел, що знаходяться поблизу берегової зони річки Дніпро.

І в цьому році як школярі так і дорослі вийшли чистити джерела, які поповнюють своєю водою річку Дніпро. Було приємно, що працювали всі з ентузіазмом, очистили русло потічка на яке мешканці міста не звертали уваги. В акції “До чистих джерел” прийняли участь як члени товариства охорони природи, так і члени інших організацій: СЮН, “Козацький курінь”, міський спортивний клуб.

Свято завершилося частуванням солодощами, що були виділені для цього заходу місцевим хлібозаводом та СП “Бірюза”. Учасники цієї акції з’явили бажання продовжувати цей захід протягом року і готові раз на місяць, а деякі один раз на тиждень виділяти час для проведення благоустрою джерел, так як за один день всі джерела привести в належний стан не можливо.

Під час акції учасники обговорили ряд питань на які потрібно негайно звернути увагу: по-перше це недостатня екологічна обізнаність населення; по-друге – це недостатня просвітницька робота, з боку контролюючих державних організацій; по-третє не вирішене питання активної робот по переробці вторинної сировини. Всі джерела, потічки забруднені більшістю виробами з пластику – одноразові стаканчики, пляшки, пакети та інше. В парковій зоні і по місту розміщено чимало кіосків, магазинів по продажу води в пластикових пляшках, але питання по прийому відпрацьованої тари не вирішено і тому все це попадає в різні місця, забруднюючи грунт, річку, джерела. Якщо і надалі це питання не буде вирішено то населенню загрожує велика біда, яку зупинити буде вже пізно. Місто бажає розвиватися в туристичному напрямку, але без вирішення наявності упорядкованого сміттєзвалища, підприємств переробки вторинної сировини це не можливо. Тому хочу дізнатися як вирішуються ці питання в інших місцях і які пропозиції щодо їх вирішення.

 

Голова президії Новокаховського товариства охорони природи                     Т.Ф. Козак.