Збережемо питну воду.

Місто Нова Каховка завжди пишалося своїми природними багатствами – прісною водою її значними запасами, та парком на березі Дніпра. Але за останній час, починаючи з 2001року якість питної води погіршується, особливо по хімічним показникам. Так в місті Таврійську різко почав рости вміст марганцю в питній воді і його показники перевищують норму в 27-40разів. В сільській місцевості смт. Дніпряни та на садово-городніх ділянках відмічається ріст нітратів. 

Товариство охорони природи не залишається в осторонь від цих проблем і намагається вивчити причину погіршення питної води, проводячи виїзди членів товариства по не узаконених сміттєзвалищам, по місцях забору піщаного ґрунту(не узаконених кар’єрах), по береговій смузі річки Дніпро де йде формування питних запасів води. До цієї роботи підключали засоби масової інформації (газету “Ключі”). В результаті таких виїздів була винайдена значна кількість порушень по утилізації сміття, тобто значна кількість сміття вивозиться не на сміттєзвалища, а в місця зручні для населення – це лісопосадкова зона, берегова смуга річки Дніпро та інше. Крім того місто перетворилося в ряд кар’єрів забору піску, так як кількість об’єктів пов’язаних з будівництвом значно зростає, а проводити закупку піску ніхто не збирається.

Вважаючи таке явище не нормальним Новокаховське товариство охорони природи зверталося до Міністерства екології та природних ресурсів, так як місцева та обласна екологічна інспекції, санепідстанція не намагалась придавати ніякого значення цим порушенням, а навіть перешкоджала їх усунути. Особливо було цікавим те, що розпорядження яке підготувало Новокаховське товариство охорони природи в 2001році, де були внесені як ряд питань безконтрольного забору ґрунту та покращення екологічного та економічного стану міста начальник екологічної інспекції міста виніс на сесію щоб його скасувати. А потім виніс інше рішення надати можливість вивозити пісок по декілька тисяч тон тільки одним простим рішенням міськвиконкому.

Дякуючи Міністерству екології та природних ресурсів зауваження, які були відіслані Новокаховським товариством в листуванні з ним були взяті до уваги і вирішені на користь Новокаховського товариства охорони природи та міста Нова Каховка.

Розпорядження підготовлено Новокаховським товариством охорони природи залишилося всилі, а рішення міськвиконкому про забір гранта ТОВ “Олеся” для ремонту Каховської ГЕС вважати як порушення.

На даний час Новокаховське товариство охорони природи висліджує причини погіршення якості питної води на Таврійському водогоні та смт. Дніпряни, до цієї роботи підключені жителі міста, преса та правоохоронні органи.