Зелений бум в Новій Каховці.

Екологічних активістів та значну частину мешканців турбують питання розбудови Нової Каховки, оскільки досить часто вони відбуваються без врахування інтересів громадськості та з порушенням екологічних Нормативів.

Ці питання зачепили також міську владу, яка ініціювала проведення громадських слухань 11 січня 2005року в місті Нова Каховка. Основною темою заходу стало питання побудови магазину приватним підприємцем на квітнику поруч з кінотеатром “Юність”.

Майже всі присутні заявили неприпустимість цього наміру. Приєднавшись до цього голова президії Новокаховського товариства охорони природи Козак Т.Ф. додала, що крім цього об’єкту є багато інших об’єктів з недоліками.

Так, на розі вулиць Піонерська – Дзержинського побудували два магазини, які не тільки порушують архітектурний ансамбль міста, але й закривають вікна житлових кімнат мешканців першого та другого поверхів поруч розташованого житлового будинку створюючи їм значні незручності.

По вулиці Паризької Комуни поруч із житловим будинком побудований магазин по продажу авто хімії і вентиляція цього магазину направлена в бік вікон спалень мешканців будинку.

Крім того по місту Нова Каховка проводиться забір гранта без належної екологічної експертизи, це є небезпечно, тому що погано захищені водопостачальний горизонт, який знаходиться близько до поверхні і в більшій частині має піщаний фільтр, що може призвести до забруднення питної води, оскільки остання подається із підземних свердловин.

Для того, щоб вирішити ці складні питання і не повертатися до них знову і знову Новокаховське товариство запропонувало створити консультативну комісію в складі представників екологічних організацій міста, зацікавленої громадськості, органів влади та місцевих ЗМІ.