Багатство яке можна втратити.

За матеріалами кандидата технічних наук головного гідрогеолога Каховської гідрогеолого-меліоративної експедиції Держводгоспа України Рябцева Михайла Павловича які стосуються збереження підземних вод, що є стратегічно важливим об’єктом для Голопристанського, Цурюпинського, Скадовського, Каланчакського районів та міста Нова Каховка, так як існує загроза втрати якісну питну воду через руйнування піщаних ґрунтів (Олешківських пісків)
Ці побоювання у Новій Каховці не безпідставні, оскільки на території міста з кожним роком збільшується кількість піщаних кар’єрів, зникає лісонасадження. Кар’єри замість чистого ґрунту засипаються постійно сміттям тим самим наближаючи забруднення до водопостачального горизонту. 14.12.04р. виданий дозвіл на відвантаження піску на 31 сесії міської Роди, а 28.12.04р. сесія міськвиконкому навіть прийняла рішення “Про погодження клопотання на отримання спеціального дозволу користування копалинами місцевого значення, площею 80 га”.
Раніше, щоб не руйнувати ці унікальні багатства підземних вод, для вирішення забезпечення міста піском і другими будівельними матеріалами був побудований річковий порт, який постійно забезпечував місто дешевою будівельною сировиною (піском, щебенем) без надання шкоди довкіллю, але зараз про це забуто.

Козак.В.В.