Амброзія та здоров"я людини

Проблема полягає в тому, що неінфекційне захворювання населення з кожним роком зростає, причину її ніхто не вивчає і не намагається зрозуміти. Серед населення багато людей, що страждають на захворювання легень, алергічні, проходячи з ділянками квітучої амброзії, не задумуючись, що це і є головна причина його хвороби.

Ця проблема спонукала до створення в2002році ініціативної групи “Женьшень” філіал Новокаховського товариства охорони природи, що створена і діє на території міста Таврійськ. Організатором цієї групи була одна із жінок , пенсіонерка, медпрацівник Валієва Лідія Леонтіївна. Ініціативна група за 2 роки збільшилася від 3 до 20 чоловік. На даний час це ціле об’єднання до складу якого входять працівники лікарні, бібліотечні служби, ветерани і учнівська молодь. Свою діяльність група поширює не тільки на місто Таврійськ, а й на Нову Каховку та Херсонську область. В результаті просвітницької та правозахисної компанії(розповсюдження листівок, співпраця з ЗМІ, листування з державними структурами та структурами різних форм власності) власним досвідом досягла маленького успіху. Організувала школярів міста Таврійськ, в місті 2 середні школи з кількістю учнів по 200 чоловік,  на зменшення посівів амброзії. Своїми діями намагались показати, що активне зменшення цієї карантинної рослини надасть змогу зменшення алергічної захворюваності серед населення, а також поліпшити їх стан здоров’я. Для Цього біля своїх приватних осель, багатоповерхових будівель, житлово-експлуатаційних контор, на садово-городніх ділянках, ділянках шкіл почали активно винищувати ці бур’яни. Де ця робота не проводилась підключили інспекцію з карантинних рослин та екологічну інспекцію. Було приємно зазначити, що значна ділянка місць, де була амброзія, була засаджена квітами. Активність в цьому плані проявила як сама організатор, Валієва Л.Л., так і вчитель СШ №5 Скачко Ольга Степанівна, яка проводила активну просвітницьку діяльність серед учнівської молоді, а молодь із батьками про шкідливість амброзії.

Результат їхньої роботи не залишився поза уваги в цьому році. Поля, що буяли амброзією розділені між фермерськими господарствами і засаджені культурними рослинами.

Літо – це пора яка потребує значної уваги, так як на цей час амброзія починає активний ріст. А щоб цього не допустити ця група розпочала вже свою просвітницьку діяльність з населенням.

Хочеться сказати, що ця карантинна рослина є шкідлива і дуже швидко розповсюджується на значній території і тому пропонуємо всім небайдужим до свого здоров’я і здоров’я близьких приєднатися до групи “Женьшень” і також об’явити війну цій рослині. Таким чином ми збережемо своє здоров’я і навколишнє середовище, що оточує нас.

 

Відповідальний секретар Новокаховського товариства охорони природи Козак Віталій.