ЯК ЖИЛИ, ЯК ЖИВЕМО, ЯК ТРЕБА ЖИТИ?

 

Домінування натурального господарства пов'язано з бідністю і не сумісне зі збалансованим розвитком.
 
При спілкуванні з людьми, при розмові з ними багато людей висловлюють тугу за минулим. У багатьох з них синдром часу зтер з пам'яті всі життєві негаразди, які ми мали за тих часів. Все робилось для того, щоб всі були рівні і всі були бідні. Навіть більш менш цінніші речі мусили купляти в  росстрочку, бо ж зарплатні ледве вистачало від получки до авансу. Замордували люд талонами на товари, чергами. Зате хліб був дешевий! 
 
А чому він повинен бути дешевим? Ціна хліба повинна компенсувати його виробнику таку зарплату, щоб він міг на цю зарплату планувати життя так, як хоче – без обов'язкового підсобного господарства, без корови, свинки, курей і іншого, без города з картоплею, помідорами і капустою. Нехай же картоплю, молоко, м'ясо і яйця вирощують і продають спеціалізовані господарства, а трудівник поля купляє їх в магазині. А вдома треба відпочивати і  гуляти з дітками після роботи на тих сотках землі. Замість картоплі там повинна рости зелена газонна травичка, троянди з магноліями та хлюпати водичка в басейні. А взимку за гроші, виручені від продажу хліба, з сім'єю зміг би поїхати на відпочинок у світ, щоб побачити єгипетські піраміди, Ейфеліву вежу, відвідати Мекку, побувати в Колізеї та побачити інші дива та знаменитості. Адже, живемо ми один  раз. 
 
А повернувшись, знов взятись за вирощування хліба, а не працювати на знос, як раб у дві зміни – одну в полі, другу вдома по господарству і  постійно за вдяганку мати драну куфайку та кірзові чоботи. От звідки йде коріння алкоголізму, от чому люди тисячами покидають рідну домівку і їдуть в чужу і незвідану далечінь, де працюють не менш, але отримують належну оплату праці.
 
 
Володимир Фадєєв,
координатор громадського екологічного об'єднання „Зелений край”,
смт Шацьк  Волинської області