НЕХТУВАННЯ СЕРГІЯ ГОЛОВАТОГО ОСОБИСТИМ ПРИЙОМОМ ГРОМАДЯН ДОПОМОГАТИМЕ ПІДЛЕГЛИМ ЗНОВУ ЙОГО ОБДУРИТИ

Пора припинити затяжний злочин кучмізму проти громадянського суспільства - протизаконну допомогу Мінюсту протизаконному втручанню Партії Зелених України у діяльність Української екологічної асоціації "Зелений світ"

    1 листопада – день особистого прийому громадян Міністром Юстиції. Але Міністр Сергій Петрович Головатий приймати громадян не буде – всупереч вимоги ст. 22 Закону “Про звернення громадян”. Так він подає приклад ставлення до законодавства своїм підлеглим та всім державним установам. Бо Мінюст є центром системи державної служби України. Без бюрократії немає держави, але якщо чиновники не дотримуються законів, добра громадянам від держави не буде.

   
    Сергій Петрович на цій посаді вдруге. І, на жаль, повторює своє нехтування особистим прийомом. Минулий раз він його взагалі півтора року не проводив. Його помічник В.Каленський говорив: “А навіщо? У Міністра є важливіші державні справи!” Начебто держава існує не для громадян?! Проте зараз варто звернути увагу на приклад, коли це нехтування нашкодило самому С.Головатому – він став жертвою обмана своїх підлеглих.
   
    Вже більше десяти років Українська екологічна асоціація “Зелений світ” бореться за свою незалежність від Партії Зелених України. У грудні 1994 р. угруповання, кероване Першим заступником Голови ПЗУ Юрієм Самойленком сфальсифікувало у Києві з’їзд, паралельний до планового 5-го з’їзду УЕА “ЗС” в Донецьку, захопило Управу. Міліція і прокуратура посилали “зеленосвітців” по колу, а на звернення до Мінюсту відповіді були “ми не втручаємось”.
   
    Водночас тодішній заступник начальника управління об’єднань громадян Мінюсту пані Н.Марченко таємно погодила Юрію Самойленку зразок печатки УЕА “ЗС”. За цим погодженням міліція видала дозвіл на печатку. Ю.Самойленко зміг розпоряджатись коштами і майном Асоціації, вповноважувати кого завгодно діяти від імені “Зеленого світу”. З допомогою цієї печатки по всій Україні на основі осередків ПЗУ у 1997-2002 роках були ЗВЕРХУ утворені паралельні організації для всіх організацій УЕА "ЗС", створених ЗНИЗУ та зареєстрованих до  грудня 1994 р. , які не бажали підпорядковуватись ПЗУ. Всупереч  п.1.1 Статуту УЕА “ЗС”, де йдеться про об’єднання природохоронних зусиль, ці організації створювались спеціально для протидії ПОЗАПАРТІЙНИМ.
   
    Навіть коли у квітні 1997 р. представникам “Зеленого світу” вдалось зустрітись з С.Головатим, він розбиратись сам не захотів, а поклався на те, що йому підготували підлеглі. Як результат – у підписаному С.Головатим листі Мінюсту від 14.04.97 № 16-68-104,  а також і в інших листах Мінюсту, невиконання Мінюстом свого обов'язку - нагляду за дотриманням зареєстрованих Статутів, (передбаченого  ст. 25 Закону "Про об'єднання громадян") та обов'язку внести зміни до статутних документів (передбаченого ст.15 того ж Закону), обгрунтовується "з причин розколу". Згідно ст.19 Конституції "Органи державної влади та органи місцевого  самоврядування,  їх  посадові  особи  зобов`язані  діяти  лише на підставі,  в межах  повноважень  та  у  спосіб,  що  передбачені Конституцією та законами України", а жодний документ законодавства України поняття "розколу" не містить. Тобто правознавця С.Головатого підлеглі виставили ЮРИДИЧНО БЕЗГРАМОТНИМ.

    У тому ж листі за підписом С.Головатого, а також і в інших листах Мінюсту, неправдиво стверджується:  "Дані про погодження печатки Ю.Самойленку в Мін'юсті відсутні". Але підтвердження цього факту було у власному листі Мінюсту від 25.09.95 № 16-68-50 за підписом Н.Марченко та в листі Київського міського управління МВС від 20 вересня 1997 р. №1/2545, наданому в Мінюст.

    У тому ж листі за підписом Головатого, а також і в інших листах Мінюсту, неправдиво стверджується, що "в Мінюсті немає фактів підробок документів”"Зеленого світу" членами ПЗУ та залученими ними особами. Але ці факти Мінюсту надавались з листами УЕА "ЗС", наприклад №115 від 9.07.96? Чому Мінюст і сам факти фальсифікацій перевіряти не став, і на перевірку до Прокуратури не направив?

    У тому ж листі за підписом С.Головатого, а також і в інших листах Мінюсту, неправдиво стверджується, що "немає підстав для застосування санкцій Мінюстом до ПЗУ з приводу її втручання у справи "Зеленого світу", оскільки “належно оформлених юридичних документів про втручання у діяльність “Зеленого світу” в своїх листах Ви не надаєте“.  Цікаво – як же мають виглядати “належно оформлені юридичні документи” про наміри порушити Закон? Чому Мінюст проігнорував факти втручання ПЗУ, повідомлені  в листах УЕА "ЗС" від 28.04.96, від 9.07.96 №115 , від 01.08.96  №136 та інших?

    Дані і про “старі” організації “Зеленого світу”, і про випічені ПЗУ “новоутворення” наявні в Єдиному державному реєстрі об'єднань громадян та благодійних організаці (www.informjust.kiev.ua). Треба зовсім небагато часу, щоб зрозуміти  наслідки погодження зразка печатки неповноважним особам – КРАДІЖКА І ДИСКРЕДИТАЦІЯ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ. 10 років існування Асоціації без офісу, без печатки, без належного юридичного визнання, водночас за повної безкарності порушників Статуту та законодавства, завдали “Зеленому світові” дуже багато шкоди, але не зламали екологістів.

    До ганебної історії з “Зеленим світом” причетні усі Міністри Юстиції - В.Онопенко, С.Головатий, С.Станік, О.Лавринович, Р.Зварич і більшість заступників Міністра Юстиції, які були на цих посадах з 1995 р. У об’ємному листуванні з “Зеленим світом” є лише поодинокі приклади, щоб листи Мінюсту не містили якоїсь брехні, перекручень чи ухилянь від поставлених питань. “Зеленосвітці” щоразу писали мотивовані скарги про порушення законодавства, але вони направлялись знову саме порушникам. Тобто, в Мінюсті усі ці 10 років систематично порушувались Закони про “Звернення громадян”, “Про об’єднання громадян”, “Про державну службу”.

    Цей затяжний злочин кучмізму проти громадянського суспільства пора припинити! Але надій на ЗАКОННЕ розв’язання цієї справи немає, якщо сам міністр С.Головатий починає з порушення ст. 22 Закону “Про звернення громадян” - не проводить особистого прийому громадян.

    ЧЕРЕЗ ТЕ 1-ГО ЛИСТОПАДА 2005 Р. ПОЧИНАЮЧИ З 8-30 АКТИВІСТИ “ЗС” ПРОВЕДУТЬ ПІКЕТУВАННЯ БУДИНКУ МІНЮСТУ НА ВУЛИЦІ КОЦЮБИНСЬКОГО, 12.

    Гасла: “Міністр Юстиції сам має дотримуватись Законів”, “Пане Головатий, не нехтуйте особистим прийомом громадян!”, “10-річна тяганина – ганьба Мінюсту!”, “Припиніть потурання втручанню ПЗУ у справи “ЗС””, “Скасувати погодження зразка печатки “ЗС”, протизаконно видане Мінюстом у 1995 р.”, “Вилучити незаконо видані у 2000 р. дублікати Статуту та Свідоцтва “ЗС”!”, “Ніну Марченко – позбавити пенсії держслужбовця!”

               Сергій Федоринчик, керівник інфоцентру УЕА “ЗС”