7.9. “ЕНЕРГОАТОМНЕ” РОЗУМІННЯ ЗБАЛАНСОВАНОГО РОЗВИТКУ

За екологічного безкультур'я, типового для українського керівництва, спритні ділки з "Енергоатому" цинічно спотворюють зміст поняття "сталий розвиток" -  щоб нароблені ними дірки затикати грішми податкоплатників.

 

7.9. “ЕНЕРГОАТОМНЕ” РОЗУМІННЯ ЗБАЛАНСОВАНОГО РОЗВИТКУ

Компанія “Енергоатом” неодноразово стверджувала, що ядерна енергетика найдешевша і навіть найекологічніша. Але це є наглою брехнею, коли оцінити усю діяльність і усі наслідки ядерної галузі цілком. Безкінечний потік грошей на ліквідацію наслідків Чорнобильської катастрофи доводиться забезпечувати податкоплатникам. Проявом цинізму і прямою наругою над здоровим глуздом є Постанова Кабміну від 16 грудня 2004 р. N 1691 Про затвердження Державної програми забезпечення СТАЛОГО РОЗВИТКУ регіону видобування та первинної переробки уранової сировини на 2006-2030 роки(виділено нами)

Сталим, або збалансованим розвитком називається таке господарювання, за якого умови для існування та діяльності наступних поколінь залишаються непогіршеними. Для збалансованого розвитку придатні лише безвідходні технологічні системи, які самоокупні і не потребують зовнішнього фінансування. Ніхто у світі не вважає ядерну енергетику сумісною зі сталим розвитком, бо вона створює радіоактивні відходи, які не піддаються утилізації і є ВІЧНИМ джерелом радіаційної небезпеки.

Технологічна діяльність радянського, а зараз транснаціонального ядерно-енергетичного комплексу створила величезні відвали, хвостосховища та інші обєкти з радіаційною небезпекою у Жовтих Водах, Дніпродзержинську, Кіровограді, Малій Висці, низці районів Дніпропетровської та Кіровоградської областей. Безумовно, провести заходи, які зменшать радіаційні ризики для населення, потрібно. Але назвати затикання нароблених ядерним комплексом дірок “сталим розвитком” є дискредитацією ідеї та введенням суспільства в оману з масштабними фінансовими наслідками. Для забезпечення сталого розвитку регіону необхідно здійснити заходи згідно з додатком 1, які фінансуватимуться за рахунок коштів державного бюджету та інших джерелна суму 3 млрд 789 млн гривень, притому з держбюджету – 3 млрд 360 гривень!!!

Програма виконуватиметься у три етапи. В туманному майбутньому – на третьому етапі (2017-2030 роки) нарешті здійснюватимуться структурні та функціональні перетворення в економіці, екологізація суспільно-економічних відносин, технологічне оновлення виробництва”. Знову принцип ходжі Насреддіна – гроші зараз, відповідальність – далеко потім!

Дуже “вигідна ядерна енергетика на ліквідацію наслідків своєї дільності заробити не може, а вимагає на ці гігантичні витрати кошти податкоплатників. Якщо слухати цих мудреців (це і робить Уряд), то вони розвиватимуть ядерну енергетику ще більше, і за її ще гірші наслідки також платитимуть податкоплатники. Таке розуміння “сталого” розвитку можливо лише в урядових кабінетах України. І лише до тих пір, поки податкоплатники це терпітимуть.