7.3 ХИТРІ ПОСТАНОВИ ПРО ДЕРЖАВНІ ПРОГРАМИ

Чимало документів законодавства викликають сумнів у доцільності певних розробок та дій і дають підстави для підозр, що це плановане розкрадання коштів.

 

7.3 ХИТРІ ПОСТАНОВИ ПРО ДЕРЖАВНІ ПРОГРАМИ

Чимало документів законодавства викликають сумнів у доцільності певних розробок та дій і дають підстави для підозр, що це плановане розкрадання коштів.

"Комітет із питань екологічної політики відхилив урядовий Проект Кодексу України про відходи, оскільки в ньому лобіюються інтереси певних осіб, в першу чергу щодо створення спеціально уповноваженого органу, який буде збирати гроші для утилізації відходів", - зазначив член Комітету ВРУ з питань екологічної політики Юрій ШИРКО у 2003 р. "Запропонований Кодекс вирішує лише питання збирання грошей з підприємств, але, на жаль, не питання утилізації відходів", – сказав депутат [9].

Викликає сумнів правомірність схвалення (затвердження ) Кабміном будь-яких державних програм, які потребують значного фінансування з державного бюджета. Це справа Верховної Ради. Наприклад, вона прийняла Закон України Про загальнодержавну програму розвитку рибного господарства України на період до 2010 року, де серед іншого, сказано Кошти Державного бюджету України, передбачені Програмою на фінансування будівництва нових, модернізацію та ремонт діючих потужностей, спрямовуються виключно на державні підприємства, які не підлягають приватизації.Але є ціла купа рішень Кабміна про державні програми, в яких подібного розмежування приватного і державного немає. Отже, державна підтримка може працювати на приватне збагачення.

Постанова від 28 липня 2004 р. N 967 Про затвердження Державної програми розвитку та реформування гірничо-металургійного комплексу на період до 2011 рокучекає 36,2 млн. гривень лише для фінансування заходів з науково-технічного та інформаційного забезпечення виконання Програми.Але абсолютна більшість металургійних підприємств України перебуває у приватній власності і забезпечує власникам великі доходи, а суспільству – важке забруднення довкілля. То чому взагалі на цю програму треба витрачати кошти податкоплатників?

Як спокуса для наївних в Програмі -”…створення та впровадження у виробництво принципово нових наукоємних та ефективних технологій, а також ресурсозберігаючих екологічно чистих технологій світового рівня”. Але в розділі Програми, що має розповісти про це конкретніше, наявні лише банальності, які і так давно мали бути запроваджені самими підприємствами: проведення екологічного аудиту підприємств гірничо-металургійного комплексу”, “зменшення обсягів витоку газу, пари, води, кисню, стисненого повітря та інших енергоносіїв”, “оптимізація технологічних режимів використання паливатощо.