Запоріжжя атакує техногенний імунодефіцит

           За перший тиждень вересня зі скаргами до лікарів звернулося понад 800 мешканців Запоріжжя, що страждають від алергії. Лікарі пояснюють цей спалах цвітінням амброзії та інших рослин – алергенів у поєднанні з поганою екологією та погодними умовами. За даними прес-служби Мінздраву, на початок цього тижня госпіталізовано 95 чоловік, 25 з яких – діти.

            В понеділок а прес-конференції в мерії пролунала заява, що стан здоров’я запорожців може впливати так званий „техногенний імунодефіцит”.

            Спеціалісти інституту медико-екологічних проблем проводять досліди, що базуються на даних санепідемстанції та метеорологічної служби, з 1995 р. Висновок – імунітет населення під впливом шкідливих речовин знижується з кожним новим поколінням, в останні роки лікарі відмічають спадкову схильність до алергії.

            За даними начальника обласного управління здравоохорони Зінаїди Лашкул, „наявність у атмосфері солей важких металів у 4-10 разів збільшують дію пилка амброзії, реакції можуть викликати навіть мінімальні дози”.

            Як каже Володимир Пазинич, вчені прогнозують значне послаблення опору у запорожців до вірусу грипу цієї зими.

            А городський голова Євген Карташов вважає, що Запоріжжя повинно отримати цільове фінансування на поліпшення складної екологічної ситуації. Для цього Мінфіну потрібно скоротити планові вилучення з міського бюджету і залишити ці гроші для вирішення найактуальнішої проблеми Запоріжжя – екології.

(9 вересня 2004 /"ИЗ" - Панорама)

 

Голова суспільної служби України в Запорізькій області – Филипенко Валентина Федотівна.

Керівник екологічного клубу „Квітень” ліцею №105 при суспільній службі України в Запорізькій області – Білоус Світлана Юріївна.

Відповідальний за інформацію в екологічному клубі „Квітень” ліцею №105 при суспільній службі України в Запорізькій області – Есмеральда Рауль.

Заступник відповідального за інформацію в екологічному клубі „Квітень” ліцею №105 при суспільній службі України в Запорізькій області – Зборовська Олександра.