Оновлений „Дубовий гай”

У центрі старої частини Запоріжжя розташувався улюблений всіма мешканцями міста зелений парк „Дубовий гай”. Могутні дуби дарують незабутнє відчуття давнини та чаруючого життя природи. Дивлячись на цих велетнів, тамуєш подих – так захоплює тебе ця казка. Але дуби-велетні почали висихати. Цю проблему розв’язують науковці біологічного факультету Запорізького державного університету.

Проміж дерев тече мальовнича річка Московка, але придивившись уважно до цієї краси, можна побачити в водах річки та на зелених галявинах пляшки з-під пива та „Коли”, окурки, пластикові пакети та ще різну гидоту.

Саме тому кожного року в квітні, коли „Дубовка” готується до відкриття нового сезону, студенти Запорізького юридичного інституту, Запорізького національного технічного університету, Запорізького державного університету та ЗІДМУ, а також студенти коледжів та технікумів Запоріжжя, не вагаючись погодились звільнити алеї парку від сміття, пофарбувати та відремонтувати лавки, клумби та смітники. Щоб сміття потрапляло за правильною адресою, а не опинялося поруч у річці та на гілках дерев.

Семигодинний суботник, що відбувався з ініціативи студентської ради за підтримки управління в справах сім’ї та молоді, освіти і науки облдержадміністрації пройшов у вигляді змагань.

На об’єктивну думку журі, до якого увійшли представники суспільних організацій та адміністрації парку, в цьому році найкращий результат продемонстрували студенти ЗДУ, другими стали студенти Запорізької державної інженерної академії, а третє місце посіла команда Запорізького авіаційного коледжу.

Заступник голови управління в справах сімї та молоді, Ігор Міщак підвів підсумки конкурсу на найкращу стінгазету під назвою „Трудові будні”. Визначили два переможця: ЗНТУ отримав нагороду в номінації „Найкращий плакат”, а стенд Запорізького коледжу радіоелектроніки переміг у конкурсі стінгазет.

Паралельно було проведено змагання зі спортивного орієнтування. Абсолютними лідерами стали учні школи воєнного козацько-патріотичного виховання „Джур”.

Активну молодь чекала концертна програма від студії „Юність”, безкоштовні білети на атракціон та призи від головних спонсорів змагань ООО „Айс” та „Славутич”.

А головне, що запоріжців чекає чистий парк, зелені дерева та оновлені алеї.  

На жаль, проблеми очищення русла Московки так і не вирішуються вже багато років, оскільки для цього не вистачає коштів у бюджеті міста. Насадження молодих дубків також проводиться не так, як потрібно. Будемо надіятись, що розв’язання цих проблем все ж відбудеться . Весною, коли пробуджується природа, так хочеться сподіватися на краще. 

 

(В повідомлені використані матеріали газети „МІГ” №18(6437) від 29 квітня 2004 року)

Голова суспільної служби України в Запорізькій області – Филипенко Валентина Федотівна.

Керівник екологічного клубу „Квітень” ліцею №105 при суспільній службі України в Запорізькій області – Білоус Світлана Юріївна.

Відповідальний за інформацію в екологічному клубі „Квітень” ліцею №105 при суспільній службі України в Запорізькій області – Есмеральда Рауль.

Заступник відповідального за інформацію в екологічному клубі „Квітень” ліцею №105 при суспільній службі України в Запорізькій області – Зборовська Олександра.