Дніпро витримає ?!!

На території Запорізької області пройшла перевірка дотримання водоохоронного законодавства. Коротко її результати можна виловити так: „Після нас – хоч потоп”.

90% ставків знаходяться в оренді, яку оформлено із значними правопорушеннями. В оренду, як правило ставки здаються з прибережною зоною – це всі розташовані там будівлі, зелені насадження та інші. Все це за законом узгоджується з управлінням екології та природних ресурсів. Але екологічна експертиза та ретельне вивчення екологічної ситуації проводиться рідко. Недотримання цих правил веде до знищення мікрофлори водоймищ, а також до забруднення акваторії Дніпра. Ось декілька прикладів „дбайливого” ставлення до природи:

·        Підприємство „Самшит” усього за 30 метрів від Дніпра організувало звалище промислових відходів та склад ємностей з нафтопродуктами, які частково розлиті по землі.

·        Фірма „Байда – сервіс” заснувала поряд з рікою підприємство з ремонту машин.

·        В урочищі Вирва було організоване звалище металобрухту, а дощові води з території підприємства біжать прямо в Дніпро. А по сусідству ще підприємство „Прометей”, та ще одне звалище.

·        На території бази відпочинку з символічною назвою „Дніпро” (о. Хортиця) в 30 метрах від Дніпра викопані дві величезні ями, куди кидають будівельні відходи, бите скло, іржавий і таке інше. Винуваті залучені до адміністративної відповідальності. Слідство триває.

 Чи будуть нарешті відповідати ті, хто знущається з Дніпра?


 

 

(В повідомлені використані матеріали газети „МІГ” №13(6432) від 25 березня 2004 року)

 

Голова суспільної служби України в Запорізькій області – Филипенко Валентина Федотівна.

Керівник екологічного клубу „Квітень” ліцею №105 при суспільній службі України в Запорізькій області – Білоус Світлана Юріївна.

Відповідальний за інформацію в екологічному клубі „Квітень” ліцею №105 при суспільній службі України в Запорізькій області – Есмеральда Рауль.

Заступник відповідального за інформацію в екологічному клубі „Квітень” ліцею №105 при суспільній службі України в Запорізькій області – Зборовська Олександра.