Запоріжжя – зона екологічного лиха

Або люди зроблять так,

що в повітрі буде менше

диму, або ж дим зробить

так, що на Землі буде

менше людей.

Л. Дж. Папетон „Забруднене небо”

 

Розвиток Запоріжжя відбувався так, що великі промислові підприємства опинялися поряд із житловими помешканнями. Багато з домівок тепер знаходяться в межах санітарно-захисних зон промислових підприємств.

Постійно над Запоріжжям нависає чорно-фіолетовий серпанок, який виникає з відходів промислових підприємств, що концентруються на відносно невеликій площі. Запоріжжя знаходиться в числі найбрудніших міст світу.

Забруднення міста „забезпечують” промисловими гіганти „Запоріжсталь”, „Коксохім”, „Дніпроспецсталь”, „Титано - магнієвий”, „Абразивний комбінат” та інші. За один рік в атмосферу над містом потрапляє 94,5 тис. тон твердих речовин, 493 тис. тон газоподібних речовин та рідин. Кожний завод викидає хмару диму свого кольору. За комірцями сорочки можна визначити, з якого заводу та чи інша людина. Наприклад, коричневий колір заліза: це людина працює десь на металургійному заводі, сірий – колір окисленого алюмінію, зелений – міді.

Сучасна екологічна ситуація в Запорізькій області є дуже небезпечною. Головні причини цього: 1) застарілі технології виробництва на багатьох підприємствах та нераціональна структура промисловості (надлишок енергоємних та „брудних підприємств”); 2) недостатнє екологічне виховання людей, їх байдуже ставлення до природи; 3) недостатня увага приділяється економічним проблемам з боку держави.

Запорізька область входить у число зон екологічного лиха в Україні під назвою „Район найбільшого забруднення навколишнього середовища – Придніпровє”.

 

(В повідомлені використані дані СЕС Запорізької області та матеріали ІНТЕРНЕТ)

 

 Голова суспільної служби України в Запорізькій області – Филипенко Валентина Федотівна.

Керівник екологічного клубу „Квітень” ліцею №105 при суспільній службі України в Запорізькій області – Білоус Світлана Юріївна.

Відповідальний за інформацію в екологічному клубі „Квітень” ліцею №105 при суспільній службі України в Запорізькій області – Есмеральда Рауль.

Заступник відповідального за інформацію в екологічному клубі „Квітень” ліцею №105 при суспільній службі України в Запорізькій області – Зборовська Олександра.