Сесія ради. Програма поводження з ТПВ.

Інформаційне повідомлення

НУО Новоархангельського району 
Суспільної Служби України та „Зелений Світ”
 
Про районну програму 
поводження з твердими побутовим відходами
 
На початку жовтня ц.р. Зелена рада райорганізації „Зелений світ”, Управа райорганізації Суспільної Служби України, за участю начальник районної екологічної інспекції    О.А. Сербін, депутатів райради, розглянули питання поводження з твердими побутовими відходами на території району. 
 
У інформаціях було зазначено, що в Новоархангельському районі налічується 54 населених пункти, де щороку накопичується близько 6500 тонн твердих побутових відходів(ТВП). Для захоронення в районі діє лише в смт. Новоархангельську одне звалище твердих побутових відходів яке паспортизоване. В селах району тверді побутові відходи складуються у природних рельєфних утвореннях – балках, ярах, долинах річок. Накопичення ТВП значною мірою залежить від погодних умов, сезону року, ступеня благоустрою житлових будинків, рівня життя населення тощо.
 
Централізоване збирання ТВП спецавтотранспортом здійснюється лише в смт. Ново архангельську і то лише в центральній частині селища в зоні багатоквартирних житлових будинків 3 застарілими одиницями спец автотранспорту.
 
В селах району вивіз і збирання ТВП проводиться стихійно і неорганізовано. Відпрацьованої централізованої системи немає, відсутні і спеціалізовані підприємства.
Існуюча система санітарного очищення населених пунктів недосконала. Її фрагментарність, роз’єднаність та різновидність за відсутності взаємодії з райдержепідеміологічною службою та районною екологічною інспекцією не забезпечує достатнього контролю за санітарним станом територій, а також збиранням, вивезенням, знешкодженням та захороненням ТВП.
 
Було доручено голові райорганізації ССУ, депутату райради Валентину Животовському спільно з начальником районної екологічної інспекції О.А.Сербіним для ефективного вирішення комплексу питань, пов’язаних з поводженням з побутовими відходами, розробити районну Програму поводження в ТВП на території району та подати її на розгляд чергової сесії районної Ради.
 
20 жовтня 2004 року в порядок денний позачергової п’ятнадцятої сесії районної Ради четвертого скликання  було включено питання „Про затвердження Програми поводження з твердими побутовими відходами на території Новоархангельського району на 2005-2011 роки.” з якою виступив начальник відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального  господарства райдержадміністрації В.П.Мицюк Депутати райради внесли цілий ряд пропозицій, в т.ч. щоб при формуванні райбюджету на 2005 рік обов’язково закласти кошти на ліквідацію навколо населених пунктів стихійних звалищ; до наступної сесії вивчити питання утилізації колишніх хімскладів сільськогосподарських підприємств; і про проведену роботу   проінформувати депутатів райради.
 
Райорганізації ССУ та „ЗС” мають можливість, в разі потреби, розмістити на веб-сайті зразки проектів Рішення та Програму поводження з ТВП Новоархангельского району для послідуючої пропозиції розгляду цих важливих  питань   на чергових  сесіях міських та районних рад.
 
Валентин Животовський, член   Зеленої Ради „ЗС”,
голова РО ССУ, депутат райради