Чистота та порядок це стан душі

Чистота і порядок – це стан душі

Місячник по благоустрою, що тривав в районному центрі та навколишніх селах, завершився. Підсумки його нещодавно були підведені в районній Раді з участю депутатів районної та селищної Ради, членів Зеленої Ради НУО „Зелений світ” та Управи райорганізації Суспільної Служби України. Підсумки його втішають і водночас засмучують.

Спільними зусиллями громадян, які проживають на території Селищної Ради, активістів та добровольців НУО „Зелений світ” та РО ССУ прибрано сміття біля районного будинку культури, в центральному парку, навколо усіх чотирьох кладовищ. Розчищено ряд посадок та два джерела.

Дієвим партнером виступила районна служба зайнятості – на благоустрій було задіяно 150 безробітних. За граблі, віники і лопати взялися всі, хто за станом своєї душі не бажає по самі вуха зариватися у смітники, і хто розуміє, що чистота – це не лише естетика, а, насамперед, здоровя. Перед нарадою проведена рейдова перевірка, яка виявила, наскільки ми можемо бути черствими і байдужими до тієї благодаті, що оточує нас. Такі організації, як Новоархангельська радіотелевізійна станція (начальник В.М.Волощук), ВАТ „Новоархангельське АТП 13544”(С.М.Шелег), райагробуд (Ю.І.Журавсько) мабудь забули, що закрвплену територію слід хоча б зрідка прибирати.

А ось жителі будинку №147, що по вулиці Слави, начебто зробили добру справу – дерева перед своїм спільним помешканням побілили, а прибрати у господарчому дворі, де збирається все більше і більше відходів, навіть і не подумали, хоча з цього приводу неодноразово отримували зауваження від НУО „ЗС” та депутатів селищної Ради.

Житель селища О.О.Бершадський впродовж тривалого часу не використовує надану йому під будівництво земельну ділянку (напроти дитячо-юнацької спортивної школи). А, як, відомо, пустоти в природі не буває. Отож, наш люд швиденько почав заповнювати цей шматочок землі усіляким хламом. Члени рейдової бригади на чергове пленарне засідання сесію селищної виносять питання про вилучення у недбайливого господаря земельну ділянку.

Штраф у 85 гривень аж ніяк не відображає усієї глибини і серйозності вчиненого О.В.Волощуком. Автомобілем ГАЗ-53 він різний непотріб висипав на прибережну смугу. Головне – районі екологи, при підтримці голови селищної Ради М.Д.Лясковського, облаштували майданчик поблизу села Сабове для сміттєсховища. Вїзд і виїзд – усі послуги тут безкоштовні. То чому ж їдемо до найблищої лісосмуги, кладовища, річки? Офіційно підбито підсумки благосустрію. Але бажання утримувати свій спільний Дім у чистоті повинне не залишати нас впродовж усього життя. Виховувати його потрібно і в наших дітях – інакше зануримося в смітники з головою.

В.Животовський – депутат райРади

Л.Вишневська - кореспондент райгазети „Колос”