Як у Києві топтали первоцвіти.

Нещодавно по центральних каналах телебачення у новинах показували, як у Києві екологісти проводили акцію “Первоцвіт”. Можливо, багато хто бачив цей сюжет. Для тих, хто не бачив, коротко нагадую. Суть проблеми полягає в тому, що рано навесні масово знищуються первоцвіти. Особливо актуальною ця проблема є в Криму, звідки масово до Києва на продаж везуть підсніжники, проліски та інші рідкісні рослини.

В сюжеті показано, як київські екологісти зловили на вокзалі кримського лісника з майже стами букетами підсніжників. Був невеликий коментар, що зловити такого зловмисника в лісі доволі проблематично, а от на вокзалі або місці продажу – значно простіше і легше. Що було з цим кримським “підприємцем” з сюжету так і не відомо, а от подальша доля підсніжників, в прямому розумінні, шокувала … дітей.

Для тих, хто не бачив, нагадую: на багажному візку підсніжники везуть до найближчого смітника, викидають і розтоптують ногами. Логіка екологістів та редакторів телебачення така – ось, яка доля чекає всіх тих, хто незаконно хоче збагатитись на весняних первоцвітах.
А що думають з цього приводу наші діти? Адже вони, в переважній більшості, знають, що рвати підсніжники, як і інші первоцвіти не можна. Але, якщо вони вже вирвані і конфісковані, то що робити з ними надалі?
Одна дівчинка, яку цей сюжет дуже вразив, сказала, що сплела б з цих квітів вінок і віднесла б його до церкви. Інші, сказали, що віднесли б ці квіти до дитячого будинку, хворим до лікарні, чи просто пустили б на воду нехай собі пливуть. Проте, ніхто з дітей не поступив би з квітами так жорстоко, як дорослі розтоптуючи їх. 
То, все ж таки, може варто прислухатись і до наших дітей?   
 
Михайло Ковальчук – керівник дитячо-молодіжної екологічної організації “Медобори”