“Пісенні Медобори” у Гусятині

З 3 по 5 лютого у Гусятині проходило величне мистецьке свято -  перший Всеукраїнський фестиваль дитячого та юнацького мистецтва. Його мета – об”є днати творчі зусилля дітей, підлітків та молоді з усіх регіонів України у справі відродження кращих творчих традицій батьків і народження нових тендецій розвитку  сучасних форм духовного самовияву.

Про престижність заходу говорить багато що. Насамперед, його рівень – всеукраїнський фестиваль. По-друге, його співзасновники: асоціація діячів естрадного мистецтва України, міністерство культури і мистецтв України, обласна і районна ради, уравління культури обладміністрації, національна теле- і радіокомпанії. Авторитетним і відомим було вище представництво фестивалю. Так, художній керівник – заслужений діяч мистецтв України, поет-пісняр Віктор Герасимов, а голова журі – Герой України, народний артист України, лауреат Шевченківської премії, академік Анатолій Авдієвський. Серед членів журі був і наш славетний земляк – поет-пісняр Степан Галябарда. А вела концерт відома радіо- і тележурналістка Лариса Недін.
Творчі змагання, що тривали кілька днів, прходили у кількох номінаціях: інструменталісти, читці, оригінально-цирковий жанр, вокально-інструментальні ансамблі, авторська пісня. 
До Гусятина з усіх куточків України з”їхались близько трьохсот юних учасників. Найменшій з них, володарці Гран-прі з м.Харков, цирковій гімнастці Олі Даниленко виповнилось всього чотири роки, а найстаршим було ледь за двадцять. Членам журі було нелегко серед такої великої кількості юних дарувань визначити найкращих. Але конкурс є конкурс. І 60 найталановитіших учасників стали володарями Гран-прі та лауреатами І-ІІІ премій. Саме вони дістали велике та почесне право виступати у заключному гала-концерті який відбувся у переповненому районному Будинку культури.
Це майже п”ятигодинне мистецьке свято надовго залишиться в пам”яті гусятинців, бо бути свідками народження таланту випадає далеко некожному. А велика частина переможців фестивалю, поза будь-яким сумнівом, у недалекому майбутньому складе мистецьку еліту України. Усіх лауреатівми, звичайно, не перелічимо, але хочемо відзначити, що серед них багато тернополян і одинадцять учасників – юні дарування Гусятинщини. 
Крім цього напротязі фестивалю у фойє Будинку культури працювала виставка-продаж виробів народних умільців, фотовиставка “Туристичні Медобори”. Отож, учасники Всеукраїнського фестивалю мали можливість ознайомитись з унікальними природними куточками Медоборів, дізнатися про екологічні маршрути, послухати цікаві розповіді про Гусятинський край.
Високу оцінку організації фестивалю та його творчому рівню дав на заключному гала-концерті, голова журі, академік Анатолій Авдієвський. Він підкреслив, що “українська пісня у виконанні дітей з різних куточків України об”єдуї наші душі, і нама вже Сходу і Заходу, а є одна ненька – Україна, яка розквітає від щасливих юних посмішок”. З вітаннями на адресу учасників та гостей мистецького свята виступили також голова районної ради Ігор Соболь, начальник управління культури ОДА Валерій Бачинський, депутат обласної ради Дарія Чубата та завідуючий відділом внутрішньої політики обласної ради Василь Янків.
…Ні лютневі морози, ні далекі відстані не стали перешколою для юних талантів, щоб приїхати до Гусятина і гідно представити себе на мистецькій сцені. Перший фестиваль приніс найкращі враження, і є сподівання, що він стане традиційним. Отож, до зустрічі на “Пісенних Медоборах” – 2006 !
 
Михайло Ковальчук – голова Гусятинської районної організації Всеукраїнської екологічної ліги,      керівник дитячо-молодіжної екологічної організації “Медобори”.