“СХІД І ЗАХІД – РАЗОМ !”

Так скандували півсотні донецьких школярів, які перебували під час різдвяних свят у Гусятині.
 

Юні гості зі Сходу України жили у Гусятинській дитячо-юнацькій спортивній школі, де їм було створено всі умови для повноцінного харчування та відпочинку. Але саме перебування в стінах ДЮСШ фактично було обмежене до мінімуму, оскільки на юних донеччан чекали цікаві екскурсії, зустрічі та відкриття. Найяскравіші враження на гостей справили свята вечеря у сільських родинах, де вони причастились молитвою та смачною кутею, перебування у церквах під час різдвяних Служб Божих та особиста участь у дійствах колядників та вертепників.

Окрім того, хлопці та дівчата оглянули історичні місця Гусятина, мали змогу попити знаменитої мінеральної води “Новозбручанська”, подорожувати берегами історичної річки Збруч, почути цікаві легенди і розповіді про природні та культурні місця нашого краю. Також юні донеччани побували у музеях Богдана Лепкого в Крогулецькій школі, музеї народознавства Копичинської школи №2 та відвідали Почаївську Лавру.

Гасло, з яким приїхали діти зі Сходу, було досить актуальне як на нинішний день – “Схід і Захід – разом !”. 

Але сказати, що донецькі школярі почувались у нас досить вільно, розкуто і без будь-яких упереджень – означало б нічого не сказати. Як ніколи раніше, а діти зі Сходу України приїжджають на Гусятинщину не вперше, важко було їх переконати  у потребі відсвяткувати Різдво у галицьких сім”ях, оглянути музей та меморіал воїнів ОУН-УПА та, зрештою, навіть переступити поріг греко-католицької церкви.

Пропаганда проти “західняків” своє зробила. Але, думається, що цією поїздкою зроблено ще один крок до порозуміння, до єдності, до усвідомлення того, що Україна у нас одна і перетворити її у процвітаючу державу – наша спільна справа.

 

Михайло Ковальчук – голова Гусятинської районної організації Всеукраїнської екологічної ліги, керівник дитячо-молодіжної екологічної організації “Медобори”  17.01.2005 р.