„Західне Поділля запрошує”

таку назву має перший туристичний путівник виданий в рамках проекту „Відкриємо Західне Поділля для туризму”, що реалізується громадською організацією Гусятинський інститут соціально-культурних ініціатив за фінансової підтримки Канадського Фонду Співробітництва Посольства Канади в Україні 

 

З року в рік зростає інтерес з боку вітчизняних та іноземних туристів до чарівного куточка Західної України – Поділля. Туристичний потенціал цього краю безмежний. Подільська земля благодатна для розвитку практично усіх видів туризму. Відпочинок тут – це історико-культорологічні  та етнографічні тематичні поїздки, рибальство та полювання, екстремальні подорожі унікальними карстовими печерами… На Поділлі є все, що тільки може собі уявити вибагливий турист.
Отже, у путівнику надана коротка історична довідка Поділля від найдавніших часів до сьогодення, зроблено невеликий аналіз туристським можливостям регіону, представлено санаторно-лікувальні заклади (санаторій „Медобори” та санаторій „Збруч”). 
Та все ж таки, основну частину у путівнику зосереджено на сільських садибах (більше 20), які потенційно вже готові прийняти відпочиваючих у Збаразькому, Гусятинському, Теребовлянському, Чортківському, Борщівському, Бучацькому, Монастирському, Заліщицькому районах Тернопільської області та в Чемеровецькому, Городоцькому, Кам’янець-Подільському районах Хмельницької області. Тут вам і достатня інформація про природні, культурні, історичні та інші об’єкти цих районів, цікаві маршрути, відпочинок та дозвілля у вигляді описів та піктограми. 
Крім цього окремі сторінки відведено для міста Тернополя та Кам’янець-Подільського, сіл Голенищеве та Романівка. Путівник гарно ілюстрований з мальовничими краєвидами річкових долин Збруча, Серету, відслонень гірських порід Медоборів, неповторних культурних пам’яток якими так багатий наш Подільський край.
Безперечно, що це видання зорієнтоване, в першу чергу, на власних та зарубіжних   туристів, які мають намір відпочивати або подорожувати Поділлям, а також буде корисним для учнів шкіл, студентів, вчителів та всіх інших хто цікавиться рідним краєм.
Приємно, що еколого-краєзнавчі маршрути розроблені нашою організацією теж ввійшли до цього путівника, що однозначно дасть поштовх до розвитку туризму в нашому регіоні. 
 
Михайло Ковальчук – голова Гусятинської районної організації Всеукраїнської екологічної ліги, керівник дитячо-молодіжної екологічної організації „Медобори”
03.06.2004 р.