ХМДГЕО „Ластівка” – співорганізатор семінару „Україна на шляху до Європейського Союзу”.

1 жовтня 2005р. Фондом ім. Стефана Баторія у співпраці з Управлінням комітету європейської інтеграції для представників адміністрації і обласної влади, обласного самоврядування, академічних і освітніх середовищ, неурядових організацій проведено семінар „Україна на шляху до Європейського Союзу”, який відбувся в Херсоні, в Державному Педагогічному Університеті о 9.00 годині, в ауд 250.

Партнерами фонду Баторія та організаторами семінару на території Херсона є Херсонська міська дитяча громадська екологічна організація „Ластівка” та Євроклуб Державного Педагогічного Університету. Фонд Баторія – це одна з найстаріших і найбільших польських організацій, що підтримують розвиток громадянського суспільства в Польщі та Центрально- Східній Європі. Фонд реалізує свої проекти також в Україні. Управління комітету Європейської інтеграції існує з 1996р., виконуючи функції координатора для всіх міністерств і установ безпосередньо задіяних у процес інтеграції Польщі з ЄС.

Мета семінару – поділитися з представниками української регіональної еліти польським досвідом у питанні європейської інтеграції та її наслідків для політичних суспільних і економічних перетворень. Семінар розширить знання його учасників про користь, яку дає Україні процес наближення до ЄС, а також продемонструє яким чином регіональні установи в Україні можуть використовувати можливості розвитку, які несе регіональна політика ЭС.

Семінар допоможе його учасникам усвідомити деякі труднощі, які стануть перед Україною на шляху євроінтеграції. Семінар будуть проводити експерти з Польщі та України. Загальна частина семінару включає розгляд наступних питань:
1. Польський шлях до ЄС - досвід Польщі в процесі інтеграції з ЄС.
2. Суспільні політичні і економічні наслідки членства Польщі в ЄС.
3. Відносини Україна – ЄС.

Після обговорення основних питань і дискусії на данні теми відбудуться обговорення по секціям питань:
Регіональний розвиток . Мета: наблизити цілі та механізми регіональної політики ЄС (для представників державної адміністрації).
Європейська освіта. Мета: показати роль та значення європейської освіти, а також методи її впровадження в школах у процесі європейської інтеграції.
Неурядові організації. Будуть присвячені функціонуванню неурядових організацій в ЄС та ознайомленню з ролями, які вони відіграли в процесі європейської інтеграції.
Вища школа. Мають на меті дати відповідь на запитання , що стосуються процесу європеїзації освітньої політики в ЄС. Будуть представлені освітньо-дослідницькі програми ЄС, якими можуть користуватися також студенти вузів в Україні, а також можливості співпраці з вузами в Польщі.