Шлях до міжнародного співробітництва

Ми, ХМДГЕО „Ластівка” поставила собі за мету в рамках проекту „Партнерство за демократію заради здоров’я нації” познайомитися з досвідом партнерської роботи міжнародних організацій. Координатор проекту Купцова Олена брала участь у 2003 році в міжнародному конгресі  „Генофонд 3000” в м. Одеса та мала нагоду познайомитися з керівником Інституту Планетарного Синтезу (Женева) – професором Рудольфом Шнайдером, радником однієї комісій при ООН. Впродовж року вона активно спілкувалася з ним через мережу Інтернет та сподівалася на відвідування Р. Шнайдером Херсонщини. Саме така нагода сталася під час реалізації проекту, який було підтримано Європейською Комісією.

 

Серед пріоритетних завдань нашого проекту є налагодження міжсекторального співробітництва та партнерських відносин між організаціями різного профілю, яке спрямоване на пропагування здорового способу життя. Для залучення до вирішення місцевих проблем владних структур та формування громадської думки необхідно використовувати не тільки місцевий та загальноукраїнський досвід, а й міжнародний. Мережа громадських організацій „Гармонія”, яка утворена в рамках проекту в березні 2004 року виявила велику зацікавленість у набутті передового досвіду.   На засіданні координаційної ради мережі прийнято рішення про організацію заходу в межах проекту за участю Р.Шнайдера. Впродовж місяця ми вели переговори про можливості його приїзду до Херсону.  Під час перебування закордонного гостя в Києві на конференції ми особисто зустрілися та визначили можливий час приїзду на зустріч. (12.06.04) Під час перебування у Криму його плани змінилися та зустріч була перенесена на 08.06. В зв’язку з цим була дуже вчасною підтримка активних членів мережі „Гармонія” та волонтерів „Ластівки” (12 осіб). За 5 днів було залучено матеріальні ресурси на організацію та проведення зустрічі,  облаштування відпочинку, харчування та дозвілля (екскурсія) шанованого гостя. Волонтерами „Ластівки” поряд з роботою телекомпанії „Скіфія” було організовано відео зйомку цього заходу та змонтовано відеофільм, який ми переслали в Швейцарію.
 
Захід є успішним  завдяки  залученню ресурсів організації мережі „Гармонія” та волонтерів „Ластівки”. Запрошення та відвідування такої особи, як Р. Шнайдер, є справжньою подією в  громадському житті міста. Перейняття світового досвіду  дає можливість місцевим НГО вийти на новий рівень мислення та побачити перспективи Євроінтеграції. А також побачити свою роль в побудові демократичного громадянського суспільства. Успіх полягає у взаємних позитивних відгуках, які прослідковуються у анкетах учасників  та відгуку і рекомендаціях Р. Шнайдера.  Під час спілкування гість звернув увагу на такі аспекти: доброзичливість присутніх, позитивну настанову у сумісній роботі, бажання працювати на благо процвітання держави та демократичних перетворень.Успішною ми  вважаємо акцію ще з однієї причини. До неї залучилися колеги з Росії (м. Мурманськ), які побачили велику перспективу в співробітництві з мережею “Гармонія”. Тому вже за 5 днів після зустрічі між ХМДГЕО “Ластівкою” та НГО “Поможи собі сам” було підписано договір про співпрацю та заплановано обмін оздоровчо-профілактичними курсами і методиками, а в перспективі і делегаціями. 
 
До участі в акції були запрошені представники влади: міськвиконком та обласне управління екології та природних ресурсів. Наша організація залучила іноземного працівника до тренінгу на волонтерських засадах, зекономивши таким чином кошти проекту. „Ластівка” поставила за мету можливості міжнародного співробітництва, партнерства та інформаційної підтримки, які і були запропоновані Р.Шнайдером в кінці свого візиту, після індивідуальних консультацій для мережі „Гармонія” (09.06.04.). 
 
При підготовці до проведення акції виникла проблема з усним перекладом та підбором кваліфікованого фахівця зі знаннями специфічної оздоровчо-екологічної, психологічної термінології. Такого перекладача важко було знайти, тому ми зупинили свою увагу на нашому партнері з м. Одеса, який мав досвід спілкування за такою тематикою – директорі громадської організації Суботинові Вікторі.  У зв’язку з тим, що професор змінив графік перебування в Україні (Київ, Запоріжжя, Крим та Одеса) ми не мали змоги ретельніше підготуватися до його візиту.
 
Тренінги, в яких брали участь іноземні викладачі, а також спілкування з представниками Європейської Комісії дали змогу краще орієнтуватися в їх потребах та вимогах до організації заходів такого рівня.Тренінг зі створення мереж дав змогу об’єднати організації різного профілю в мережу „Гармонія” під гаслом єдиної мети – оздоровлення нації.