РОЗРИТИЙ - ПЕРЕРИТИЙ КРИВИЙ РІГ

Шановні учасники й координатори проекту! Криворізьке міське об"єднання Всеукраїнського товариства "Просвіта" імені Тараса Шевченка розпочинає свій виступ ексклюзивним повідомленням журналіста Сергія Зінченка.

Шановні учасники й координатори проекту! Криворізьке міське об"єднання Всеукраїнського товариства "Просвіта" імені Тараса Шевченка розпочинає свій виступ ексклюзивним повідомленням журналіста Сергія Зінченка, який тісно співпрацює з нашою організацією. За 2 місяці, що минули від часу події, матеріал не втратив актуальності. Адже підсумково екологічний стан міста влада розглядає не кожного дня. Уважний читач побачить характерні риси нашого буття: "ринкові" механізми управління станом рідного довкілля і хто "замовляє музику" на його тризні.

РОЗРИТИЙ - ПЕРЕРИТИЙ КРИВИЙ РІГ
( Добірка інформацій за матеріалами засідання Криворізького
виконкому міськради 10 березня 2004 року)

 

Перерваний перегляд фільму.

Перед тим, як розглянути питання "Про стан дотримання природоохоронного законодавства на підприємствах міста Кривого Рогу", члени виконкому та запрошені на засідання керівники підприємств гірничо-металургійного комплексу Кривбасу за пропозицією міського голови Ю.В.Любоненка переглядали фільм, відзнятий працівниками "Рудани". У ньому йшла мова про наслідки діяльності підприємств для жителів міста й навколишньої природи. Зокрема, було відзначено, що площа відвалів нині сягає 8 тисяч гектарів, кар"єрів - 5 тисяч, шахт - 2 тисяч, шламосховищ - 9 тисяч гектарів. Значний негативний вплив створюють викиди забруднюючих речовин, на один квадратний кілометр - близько тисячі тонн, в розрахунку на кожного криворіжця - понад 600 кілограмів. До того ж, нині підтоплено близько 5 тисяч гектарів міських земель, не враховуючи підтоплені території промислової зони. Крім того, ліквідація або консервація гірничовидобувного підприємства, яке на момент припинення своєї діяльності мало порушені землі, в умовах недосконалого законодавства призводить до того, що землі залишаються без визначеного державним актом на право користування землею власника... Однак до кінця фільм переглянути не вдалося. Перервав перегляд Ю.Любоненко. За його словами, цей фільм на міськвиконкомі "Рудана" вже демонструвала раніше.

Завідуючий екологічним відділом отримав "двійку".
Кілька разів Ю.Любоненко переривав виступ завідуючого екологічним відділом міськвиконкому І.В.Покотія, вказуючи то на тремтячий голос доповідача, то на неправильну назву підприємства, то на те, що він розповсюджує чутки, що не підтверджуються фактами... А після
закінчення доповіді він сказав, що ставить І.В.Покотію "двійку".

Останнє попередження міського голови.

Ю.В.Любоненко підкреслив, що "це останнє наше попередження, останній розгляд цього питання". Звернувшись до керівників підприємств, він сказав, що коли не будуть виконані запропоновані природоохоронні заходи, "ми просто вам не дозволимо займатись видобутком залізної руди". Він повідомив також, що прочитав доповідну записку природоохоронного прокурора Т.К.Дробицької і знає, що прокурор міста В.В.Кравець буде порушувати кримінальні справи.

Вкрай забруднені води криворізьких річок.
Ось, зокрема, які цифри назвав у своїй доповіді завідуючий екологічним відділом І.В.Покотій: "Як свідчать результати досліджень, виконаних лабораторією Криворізької державної міжрегіональної екоінспекції, поверхневі води річок на вході в місто вже забруднені. Але, крім того, якість води значно погіршується в результаті діяльності підприємств гірничовидобувного комплексу Кривого Рогу. Вміст хлоридів у воді річки Інгулець в районі селища Андріївка на виході з Кривого Рогу у 2,3 рази вища норми, а мінералізація - майже в три рази".

Хто ж злочинець?

Виступаючи перед членами міськвиконкому, начальник державної екоінспекції О.П.Собко повідомив, що керівники підприємств перед здійсненням працівниками екоінспекції перевірок, " з одного боку прямо йдуть на злочин: хвилин за п"ять до початку перевірки відключають електроенергію, а перевіряючих сповіщають про те, що "підшипник полетів, вал полетів чи ще щось інше". У відповідь на це міський голова Ю.Любоненко обурився й підкреслив, що не треба тут перед всіма "показувати свою беззубість". А потім поінформував членів міськвиконкому й присутніх представників преси про оцінку діяльності екоінспекції прокуратурою. Він сказав, що "прокурор пише, що ефективність ваших перевірок нульова". Повідомив, що Т.К.Дробицька " буде вживати заходи" (щодо О.П.Собка) " як до інспектора".

Забракували проект рішення щодо виконання вимог природоохоронного законодавства. 

Голова "Укррудпрому" В.О.Колосов сказав: "те, що записано в проекті постанови, - така абракадабра, яку соромно комусь показувати...І не треба протиставляти міськвиконком керівникам підприємств, не треба нацьковувати міськвиконком на тих же керівників". Ю.Любоненко згодився з тим, що в проекті рішення написана абракадабра. Тож, як він підсумував, "Любоненко, Вербицький ( заступник міського голови - авт.) і Колосов підготують доопрацьований проект рішення ... І тоді розпишемо таку програму".

 

Сергій Зінченко
14.03.2004р.

 

Голова міського об"єднання
Микола Коробко.