Знову гине товстолобик

Про загибель товстолобика у Кривому Розі.

За повідомленням місцевої газети “Вестник Кривбасса” (№21, 26 травня), на всіх  криворізьких водосховищах – Карачунівському, Південному та Зеленодольському розпочався масовий мор риби, в першу чергу, крупних особин товстолобика. Представницька спеціальна комісія поки-що не з’ясувала причини загибелі. За інформацією начальника Криворізької регіональної  державної екологічної інспекції Олександра Собка, керівника цієї комісії, перші мертві тушки були помічені ще на початку травня. Цього разу, як і   в попередні  роки, гине травоїдна риба.

За минулорічними визначеннями Дніпропетровського науково-дослідного інституту біології, масова загибель риби була викликана інтоксикацією міддю, високий вміст якої  виявлено в синьо-зелених водоростях. Зазначені водорості в минулому році стали основною кормовою базою, позаяк  з причин низьких температур фітопланктон був пригнічений.
Залишається додати, що згадані водосховища є джерелом питної води , а  товстолобик, що витримав інтоксикацію, потрапляє до столу все тих же криворізьців.
Микола Коробко.
Матеріал міського об’єднання “Просвіта”