Новини боротьби за збереження Труханова острова від забудови

Нагадуємо: Архітектурним управлінням “Київгенплан” за дорученням Київської міської держадміністрації розроблено проект реконструкції острова Труханів. Існує ВАРІАНТ 1 і ВАРІАНТ 2 реконструкції. Згідно з ВАРІАНТОМ 1 реконструкція острова передбачає майже повне господарське освоєння його території, знищення природної рослинності, ґрунтового покриву і навіть берегової лінії. Планується і будівництво бетонної набережної на значній частині протяжності берегів. Згідно ж з ВАРІАНТОМ 2, Труханів острів має бути перетворено на великий парковий комплекс, який одночасно зберігає значні площі незміненими і перетворює їх на парк. Таким чином ВАРІАНТ 2 є значно гуманнішим для природи, дешевшим та простішим у реалізації і таким, що дозволяє зберегти природні екосистеми Труханова острова. На останній будівельній нараді у у КМДА 10.12.03 за основу розвитку рекреаційних комплексів на Трухановому острові чомусь було прийнято варіант №1 плану реконструкції. Саме на нього заплановано виділити 998 мільйонів гривень.
На острові все ще знаходять притулок 2 види тварин з міжнародної Червоної книги (серед яких зокрема найбільший орел Європи – орлан-білохвіст), 1 вид рослин та 5 видів тварин занесених до Європейського Червоного списку, 4 рослини (включаючи два види орхідей та унікальну водну комахоїдну рослину альдрованду) та 10 видів тварин з Червоної книги України (горностай, видра, нічниця ставкова, рідкісні метелики та інші), 1 вид рослин та 40 видів тварин з додатків до Бернської конвенції, 6 видів рослин, що охороняються постановою Київради від 2000 р. в межах міста, 4 рідкісних формації з Зеленої книги України.
Дніпровські острови в межах Києва лежать на території однієї з небагатьох ділянок природного русла Дніпра. Для видів, безпосередньо пов’язаних із водними екосистемами цей екологічний коридор є єдиним існуючим. Саме він (Дніпровський екологічний коридор) входить до числа чотирьох головних екологічних коридорів на території України. Таким чином, знищення екосистем Труханова острова буде суперечити концепції Європейської екологічної мережі, згідно якій Дніпровський екологічний коридор є одним  з найважливіших. Саме на цінність Труханового, як одного з ключових пунктів відпочинку птахів на прольоті містом, вказують представники Українського товариства охорони птахів. Охороняти мігруючі види птахів Україна зобов`язалася згідно положень Бонської Конвенції.
На основі Генплану розвитку міста Києва до 2020 року, яким задекларовано створення на території Труханова острова парку-памятки садово-паркового мистецтва на площі 452,7 га і необхідність з’єднання на цій території рекреації і унікального флористичного і фауністичного різноманіття і Дніпровського екологічного коридору, очевидним є висновок про відповідність цим задачам Варіанту 2 реконструкції і відверту невідповідність їм положень урбаністичного Варіанту 1.

 

Чим Ви можете виправити становище?
Щоб залучитися до кампанії порятунку Труханова острова,  кожен житель Києва може зробити наступні кроки:
- надіслати на адресу Київської міської державної адміністрації листи і факси протесту. Адреса КМДА: Вул. Хрещатик, 36, м.Київ, 01044. Факс: 226-22-30;
- Періодично телефонувати до КМДА (221-24-50) і освідомлятьсь про стан справ стосовно реконструкції Труханова острова;
- Розповсюдити інформацію про цю проблему (розповідайте про неї знайомим, розповсюдьте адресу сайту, присвяченого цій проблемі);
- Зберіть підписи протесту проти реконструкції Труханова  острова і надішліть їх до КМДА.
Інформацію про збереження дніпровських островів у Києві і небезпеку, що нависла над ними можна шукати на Інтернет-сайті www.lysa-gora.com
www.lysa-gora.narod.ru.
Свої питання стосовно охорони Труханова острова та інших зелених зон м. Києва відсилайте нра електронні адреси loxodonta@rambler.ru, zelmajbutne@yandex.ru.