НОВЕ ПРО ФЕОФАНІЮ

Феофанія: “реконструкція” продовжується

 

Що було б у Феофанії (парку-пам’ятці садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення, що межує з Археологічним заповідником “Хотівське городище в межах укріплень скіфського часу”) у випадку, коли б до влади прийшов Янукович було ясно… А от що буде, коли до влади прийшов Ющенко – побачимо.
Особисто у мене є дві версії подальшого розвитку подій. Перша версія (оптимістична) – Ющенко або його команда докладе зусиль, щоб була зупинена незаконна “реконструкція” заповідного урочища, а незаконно переведені у фонд житлової забудови землі (30 га) були повернуті до природно-заповідного фонду. Друга версія (реалістична) – судячи з того, що досі у Феофанії продовжується риття котлованів і активне прокладання всіляких комунікацій, цілком імовірно, що тут все-таки буде не природний заповідний об’єкт, а заповідник “кучмізму”. – Ющенко може залишити теперішній стан справ у Феофанії, мотивуючи це створенням “резервації для переможених”.
На сьогодні ж Феофанія окрім будівельного буму переживає ще й затоплення – будівельники-невдахи, будуючи всі ці чудо-доріжки із тієї ж таки чудо-плитки зразку а-ля “Хрещатик”, схоже напартачили при будівництві дренажної системи. Ця місцевість має багато джерел та струмочків, існування яких, звичайно, не було враховано при розробці проекту “реконструкції”.
У справі Феофанії, що тягнеться з 2003-го року, з’явилася нова/стара інформація, тобто прізвища: Кравчук Леонід Макарович (перший Президент України), Клюєв Андрій Петрович (голова Комітету ВР з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки), Крук Юрій Борисович (заступник голови Комітет ВР з питань будівництва, транспорту та зв’язку; в/о 140), Развадовський Віктор Йосипович (член Комітету ВР з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією; в/о 69), Осика Сергій Григорович (член Комітету ВР з питань фінансів і банківської діяльності), Шаров Ігор Федорович (член Комітету ВР з питань бюджету), Гапочка Микола Михайлович (перший заступник голови Державного комітету України “Держкомрезерв”), Павлюк Микола Пантелеймонович (член Комітету ВР з питань будівництва, транспорту та зв’язку; в/о 137), Дашутін Григорій Петрович (член Комітету ВР з питань державного будівництва та місцевого самоврядування; в/о 163), Бастрига Іван Михайлович (член Комітету ВР з питань промислової політики і підприємництва), Добкін Михайло Маркович (член Комітету ВР з питань бюджету; в/о 174), Пєхота Володимир Юліанович (член Комітету ВР з питань бюджету; №39), Ващук Катерина Тимофіївна (голова Комітету ВР з питань фінансів і банківської діяльності),  Петров Віктор Борисович (член Комітету ВР з питань правової політики), Рибак Володимир Васильович, (член комітету ВР у закордонних справах), а також депутати Бойко, Франчук, Кальніченко І.Ф., Бондаренко, Толстоухов №364.
  Тепер не дивно, чому Порошенко таки виділив окремим рядком у Держбюджеті на 2004 рік немалі (тобто величезні!!!) кошти на “забезпечення діяльності Державного заповідного господарства “Феофанія” НАНУ”.

Дивіться фото-репортаж з Феофанії від 27.03.05:
http://smotri.te.ua/index.php?under=1540

 

Катерина Борисенко
nadeln@ukr.net