СМІТТЯ ТА ПОБУТОВІ ВІДХОДИ НЕБЕЗПЕЧНІ ДЛЯ НАШОГО ЗДОРОВ’Я.

Головний санітарний лікар району розповідає про небезпеку стихійного накопичення сміття.

Для багатьох із нас засмічення довкілля – це ознака досадної безгосподарності, занепащення пейзажів, плюндрування естетики умов проживання. Проте у цьому явищі криється значно серйозніша небезпека. Редакція місцевої “Газеты домашней” (№21, 27.05.2004р.) запросила головного санітарного лікаря Долгинцевської райсанепідстанції м.Кривого Рогу І.Сторожука розповісти, як впливають побутові відходи на санітарний стан міста. За словами фахівця, під час забруднення грунту міськими побутовими відходами на його поверхню поступає велика кількість органічних речовин. Вони є носіями багатьох інфекційних захворювань і хранителями яєць гельмінтів, у товщі побутових відходів розвиваються гнилистні процеси з виділенням газів та пару, що мають неприємний запах (сірководень, аміак, фосфористий водень, індол). Вони діють токсично на організм людини. У забрудненому грунті зустрічаються збудники стовбняка, ботулізму, холери, туберкульозу і сапу. Тривале зберігання їх у смітті та грунті небажане, бо при розсіюванні збудників виникає велика  ймовірність зараження людини.
  Тільки задовільний санітарний стан території житлових масивів може уберегти від поширення інфекційних захворювань. Як відзначає фахівець, результати державного санітарного нагляду свідчать про незадовільний санітарний стан територій багатьох населених пунктів у місті. Головною причиною цього є відсутність системи санітарної очистки та прибирання підприємств торгівлі, в першу чергу, ринків, учбових закладів, парків та інших місць масового відпочинку. Для цього необхідно забезпечити регулярні та ефективні прибирання та очищення закріпленої за певною організацією території.
Від себе додамо, що ще важливіше мати надійно облаштовані санкціоновані сміттєзвалища та сміттєпереробні підприємства, чим наше місто похвалитися не може.
Матеріал ГЕО “Зелений світ” Тернівського району