Дубова балка відроджується

Щиро вдячні газеті "Червоний гірник" за підтримку публікацією "Відродимо Дубову Балку" нашої акції "Жива вода-2004. Спільні дії". Завдяки вашій публікації 24 квітня 2004 року в акції взяли участь понад 90 учасників. Серед них члени громадських організацій "Зелений світ" - “Дубова балка”, “Просвіта”, клуб “Краєзнавець”, Інгульська паланка війська низового Запорізького, "Зелене Криворіжжя", учні 6-11 класів середніх шкіл №№34, 54, старожили району.
Під час проведення акції ми гуртом очистили від побутового сміття прилеглий берег Саксагані в парку імені Суворова та ще частину території самого парку. Висадили молоді деревця, надані Інгулецьким лісовим господарством. Провели лекцію з проблем збереження малих річок. Старожили розповіли молоді про старий парк у 40-50 роки
Анатолій Фролов у своїх спогадах підкреслив, що ще за його пам'яті балка була знаменитою віковічними дубами-велетами. На жаль, їх вирубали для потреб рудоуправлінь імені Фрунзе й імені Комінтерну. Залишився тільки один старий дуб, якому, за деякими оцінками, не менше двохсот років. Ми старанно доглядаємо це дерево, яке бачило часи козаччини.
Для подальшого відродження Дубової Балки учасники акції планують посадити й виростити на території парку молоді дубки. Закликаємо прилучитися до наших зусиль усіх, кому не байдужа історична пам'ятка нашого народу - Дубова Балка.
Зоя Бережна, Олександр Мельников, учасники акції.

 

(Газета “Червоний гірник” 03.04.2004р. №69 (19675))

Голова
ГЕО “Зелений світ – Дубова Балка”    Зоя Бережна