Куди ідуть “екологічні кошти”.

Розвідку на цю тему подає кореспондент газети «Вестник Кривбасса» Оксана Лузяніна (№29(151), 21 липня). За даними виконкому Криворізької міськради, на реалізацію першочергових заходів програми виходу з екологічної кризи в 2004році передбачено виділити 13,2 млн.гривень, у тому числі 9,5млн.гривень -з обласного фонду і 3,1млн.гривень – з міського. 

 Варто відзначити, що таке екологічне фінансування має обслуговувати потреби міста , річні бюджетні видатки якого наближаються до половини мільярда гривень (406млн.гривень – у 2003році).
 Обсяг фактично освоєних у першому півріччі коштів міського фонду охорони довкілля склав 3057,4тис. гривень (тобто 41% від суми, запланованої на рік). Ці кошти пішли на будівництво природоохоронних об’єктів загальноміського значення (1,42млн.гривень) та на придбання спецавтотехніки для санітарної очистки території міста (1,64млн.гривень).
 З обласного бюджету в звітному періоді місто отримало 9549,7тис.гривень, які спрямувало на ліквідацію наслідків підтоплення швидкісного трамваю (765тис.гривень), на розширення та реконструкцію загальноміських каналізаційних очисних споруд (500тис.гривень), на будівництво полігону для складування твердих побутових  відходів.
 Нез’ясованим залишається питання, чому за підтоплення недавно споруджених дільниць швидкісного трамваю відповідає гривнею пересічний платник податку, а не винуватці допущення факту підтоплення.
 На розширення та реконструкцію загальноміських каналізаційних очисних споруд витрачено також 600тис.гривень за рахунок Державного фонду охорони довкілля.