Наскільки екологічно чисто та безпечно в небезпечному місті?

Екологічно  небезпечні підприємства здобувають відзнаки за екологічну чистоту та безпеку.

 

Місто Кривий Ріг, як до розпаду СРСР, так і після, має сумнівну честь бути першим в Україні за найвищим рівнем забруднення довкілля.
  Левову частку викидів  в атмосферу на підприємствах Кривбасу посідають нещодавно приватизований гірничо-металургійний комбінат “Криворіжсталь” та гірничо-збагачувальні комбінати.
  Останнім часом зарясніли повідомлення про успіхи в екологічній сфері згаданих підприємств. Так, Офіційний каталог учасників 3-го Всеукраїнського конкурсу вітчизняних виробників на право отримання національного знаку екологічного маркування “Екологічно чисто та безпечно” про учасника виставки комбінат “Криворіжсталь” повідомляє, що за період з 2000р. до 2004р. питомі показники викидів в атмосферу знижені з 0,0335 тонн на одиницю продукції, що випускається, до 0,0329 тонн, що складає 1,8%.
  А ось за повідомленням газети “Прогрес”, органу ВАТ “Північний гірничо-збагачувальний комбінат” (№25 (1804), 4.06.2004р.), диплом “Екологія та природні багатства України” за участь комбінату у загальноукраїнському проекті отримав генеральний директор ВАТ “Півн.ГЗК” Сергій Глазунов. Ця відзнака надана від комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи , міністерства охорони навколишнього природного середовища України та Українського видавничого консорціуму. 
  Враховуючи, що в ЗМІ аналізи стану забруднення повітря не публікуються , доводиться зазначені досягнення сприймати на віру. Одначе відомо, що обсяги викидів в атмосферне повітря на одного мешканця міста зросло з 470,5 кілограма /рік у 1996 році до 657,7 кілограмів/рік у 2002році. Крім того, фахівці вважають що Програма виходу з екологічної кризи “Про проведення еколого-економічного експерименту в містах Кривому Розі, Дніпродзержинську, Маріуполі і Запоріжжі” (постанова Кабміну №715 від 28.04.1999р.) фактично перестала існувати в 2002р., так і не виконавши жодного завдання.