Екологічні проблеми Кривого Рогу

 

НАРОДНИЙ ДЕПУТАТ ВИСТУПИВ.
КАБМІН ВІДПОВІВ

У нашій газеті за 10 квітня ц.р. під заголовком "Правильно те, що в інтересах Кривбасу" було надруковано виступ народного депутата В. Гурова на пленарному засіданні Верховної Ради України 7 квітня 2004 року. У ньому, нагадаємо, йшлося про екологічні проблеми Кривого Рогу, пов'язані з видобутком великої кількості породи з надр залізорудного басейну, що спричинило утворення значних підземних пустот.
І ось нещодавно з Кабінету Міністрів надійшла відповідь щодо розв'язання цієї проблеми, підписана віце-прем'єром А. Клюєвим. У ній йдеться, зокрема, про те, що "для поліпшення екологічної ситуації, зумовленої виробничою діяльністю гірничодобувних підприємств Кривбасу, необхідно здійснити рекультивацію 34 тис. га порушених земель, 1034 га зон обвалів, 49 млн. кубометрів пустот, зменшити негативний вплив високомінералізованих шахтних вод та оборотної води гірничо-збагачувальних комбінатів на водні об'єкти, іхтіофауну річок Інгулець і Саксагань, Карачунівську водойму. Потрібно також, йдеться у відповіді, захистити від підтоплення 9 тис. га міських та промислових територій, забезпечити щорічну утилізацію 20 млн. кубометрів шахтних вод.
Як зазначає віце-прем'єр, у зв'язку зі складністю зазначених проблем та необхідністю їх комплексного розв'язання урядом дано доручення Мінпромполітики разом із зацікавленими центральними органами виконавчої влади всебічно вивчити екологічну ситуацію в Кривбасі та підготувати це питання для розгляду на засіданні державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій з метою вжиття невідкладних заходів.