Експедиція „Коханівка-2004”

Молодіжний екологічний центр ім.Вернадського разом із Одеським державним екологічним університетом провели лісну експедицію на півночі Одеськой області, метою якої було підвищення рівня екологічної культури населення. 

Молодіжний екологічний центр ім.. Вернадського разом із Одеським державним екологічним університетом провели лісну експедицію на півночі Одеськой області у лісництві сел. Коханівка, Шимково й Волинське. Експедиція тривала з 5 по 13 липня 2004 року.Учасниками експедиції були школярі з різних районів Одеської області: Роздільнянський, Савраньський, Татарбунарський. Овідіопольський, Белгород-Днестровський. Діти та керівники жили у наметовому таборі.
Експедиція була насичена культурно-просвітницькою програмою. Діти підрозділялись на тематичні групи: орнітологи, герпетологи, ботаніки, ентомологи та хіміки. Кожного дня учні виходили на маршрути й пізнавали природу лісництва. Також під час експедиції було проведено тренінги з „Ефективної роботи в громадській організації” та „Робота з PR-проектами”. Тренінги проводили спеціалісти МЕЦ Вернадського та к.е.н. Рубель О.Є., науковий співробітник Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України. Під час тренінгів діти виконували цікаві завдання, їм довелося побути й менеджерами інформаційних кампаній, й журналістами, й керівниками громадських організацій, й експертами. Дуже корисною для дітей та дорослих була участь у круглому столі з представниками Одесаліс.
Під час експедиція діти ознайомилися зі специфікою ведення лісового господарства, з мешканцями лісів Одещини й зробили свої висновки про стан лісництва та можливості його поліпшення. В останній день експедиції було проведено конференцію, на якій діти зачитали доклади по темах своїх тематичних груп, також діти з допомогою керівників-студентів зробили міні-презентації проектів створення лісопарків, заказників, та заповідників.
Отже діти не тільки відпочивали та веселились на шкільних канікулах, а й пізнавали природу своєї батьківщини і те як можна зберегти цей скарб. Завдяки таким експедиціям рівень екологічної культури росте не тільки у дітей, а також у студентів та дорослих.
З 26 липня по 3 серпня буде проведено експедицію лиман-море. МЕЦ Вернадського крок за кроком реалізує свою мету – підвищення рівня екологічної культури населення.