Документ Міських екологічних угод (Декларація зелених міст)

5 червня 2005 року, під час конференції ООН з приводу Всесвітнього дня довкілля, 50 Голів міст з усього світу підписали документ Міських екологічних угод (Декларація зелених міст) у колонному залі мерії Сан-Франциско. До складу офіційної делегації від м. Києва входили Голова постійної комісії Київради з питань екологічної політики Карабаєв Д.Т., Голова постійної комісії Київради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу Березніков О. І., Начальник Управління охорони навколишнього природного середовища КМДА Трокоз В. А., працівник міжнародного відділу КМДА. Від екологічних НУО в конференції брала участь Почесний президент ВЕГО „МАМА-86” Голубовська-Онісімова Г.М. 

5 червня 2005 року, під час конференції ООН з приводу Всесвітнього дня довкілля, 50 Голів міст з усього світу підписали документ Міських екологічних угод (Декларація зелених міст) у колонному залі мерії Сан-Франциско. Цей документ включає 21 конкретний захід для забезпечення сталого міського життя. В ньому намічені чіткі цілі для 7-річної діяльності за сьома ключовими тематичними екологічними напрямками, спільних для всіх великих міст світу: вода, енергія, відходи, містобудування, транспорт, природа у містах та гігієна довкілля.

Документ є винятковим за своїм характером, так як в ньому визначені конкретні цілі та строки виконання. І хоча він не є юридично обов’язковим документом, його підписання є дуже важливим кроком у розвитку екологічної політики України.
До складу офіційної делегації від м. Києва входили Голова постійної комісії Київради з питань екологічної політики Карабаєв Д.Т., Голова постійної комісії Київради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу Березніков О. І., Начальник Управління охорони навколишнього природного середовища КМДА Трокоз В. А., працівник міжнародного відділу КМДА. Від екологічних НУО в конференції брала участь Почесний президент ВЕГО „МАМА-86” Голубовська-Онісімова Г.М.
 За нашими даними, міська влада планує проведення прес-конференції з цього питання в тиждень 20 - 25 червня 2005 року.
Повний текст українською мовою документу Міських екологічних угод (Декларація зелених міст), прес-реліз ЮНЕП та перелік міст, які підписали Міські екологічні угоди можна знайти на веб - сторінці ВЕГО "МАМА-86":
http://www.mama-86.org.ua/news/16062005-1.htm
 За додатковою інформацією звертатися до інформаційного координатора ВЕГО „МАМА-86” Матус Світлани за телефонами: (044) 278-77-49, 279-55-14, або e-mail: matus@mama-86.org.ua