Зневажиш воду – закличеш шкоду

Всі ми розуміємо, що земля - наш спільний дім, іншого  немає  і  бути  не   може. Найголовнішою проблемою людства є проблема виживання. У ніякі досягнення цивілізації не замінять чистого  повітря ,приємного  затишку  в  лісі, біля  річки, гайочку    і т. д. Саме тому так  боляче  дивитися  на лісове засмічення  землі  стихійними  смітниками. Це стосується  і  нашого селища  Гвіздець,  що на  Коломийщині. Це велика проблема, яку чомусь  важко  вирішити.

Причин  багато. Це і те, що  не позначено  місця,  де  жителі  можуть звозити  сміття, не встановлено контейнери для  сміття, низька  екологічна  свідомість жителів селища. Члени нашої  організації  провели  дослідження  струмків, які  впадають  в річку, що  протікає  в  здовж   селища. І  тільки  на  них виявили  до  20   сміттєзвалищ, а  вздовж  одного  струмка  нарахували їх 9. Крім  цього  в  селищі  є  багато  інших точкових  звалищ  сміття. Крім практичних дій по прибиранню території,   треба   ще обов’язково сформувати екологічну  свідомість   жителів,  зламати  стереотипи  людей    про вседозволеність,  про безвідповідальність  людей  перед  природою. Адже  зневажиш   воду – закличеш  шкоду .Саме таку  статтю  обговорили  члени  організації  з  учнями  школи (стаття   Пітеляк  Марії  жительки  Косівщини).
Що таке вода ? На сьогодні вона стала річною. Ми можемо продавати її в магазинах, можемо повертати річки назад, робити штучні моря , не думаючи над тим, як поставиться до цього матінка Природа. Наші предки дуже дбайливо ставилися до води. В народі мовилось „Вода є – Господні очі”. А хто би зважився Господу щось кинути до очей? Ненька учила дітей своїх „.. Кинеш щось у воду  – рани матимеш на тілі, плюнеш – язик   будеш ранити, прищі будуть навколо рота, впустиш бруд у воду й не почистиш – умреш від наглої смерті”.
Вода чує, вода має здатність від фотографувати, вода пам’ятає, вода карає. А ось верби біля води-воді спокійно і добре, значить людині спокій несе така вода.
Тому очищаючи потічки , річки, джерела наші від сміття, ми очищаємо в якійсь мірі і свою совість. Пам’ятаймо завжди народне прислів’я „Зневажиш воду - накличеш шкоду”,  „Поможеш воді – зарадиш біді”.