Збережемо первоцвіти

На Єгипетських пірамідах, які збудовані  4,5 тис. років тому є напис „Людство загине, якщо воно не житиме за законами природи, у гармонії з природою”. Протягом всього існування людство робить все навпаки – живе для себе, руйнуючи крок за кроком природу.

Це можна сказати і про збір та знищення первоцвітів. Подарувала нам, жителям селища, матінка Природа, чудовий куточок лісу з ніжними весняними квітами – Крокусом Гейфеля (Шафран, бриндушка). Але розділив він свою долю з підсніжниками та білоцвітом. Бо, як тільки земля частково звільняється від снігового покриву, то прямують сюди діти та дорослі. Одні милуються цією красою, а інші зривають у великій кількості. Топчуть покрив лісу, викопують з бульбоцибулинами.
Для того, щоб зберегти шафран ми проводили бесіду, розповсюджували листівки біля школи, провели акліматизацію рослин, де тепер вони квітнуть весною просто в траві. Працюючи над питанням збереження Крокусу Гейфеля зрозуміли, що зберегти даний вид можна тільки тоді, коли збережеться   повністю біогеоценоз, де росте дана рослина. Виникла ідея створити заповідне урочище місцевого значення ”Шафран”. Зібрали всі необхідні матеріали, намалювали карту лісу. Нас підтримали керівники району, працівники держлісгоспу. І, керуючись законом України “Про природно заповідний фонд”, з метою охорони і збереження природних ландшафтів, враховуючи пропозиції громадської дитячої організації „Зелений світ”. Гвідецької ЗОШ І-ІІІ ст. та за погодженням Гвіздецької   селищної Ради, Коломийського держлісгоспу, районної ради вирішили створити   природно-заповідне  урочище місцевого  значення „Шафран”  площею 3,3 га. в смт. Гвіздець.