Дендропарк в Гвіздецькій школі

У Гвіздецькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів учні створили не великий дендропарк. Дендропарки створюють з метою збереження і вивчення у спеціально створених умовах різних видів дерев, чагарників. Адже жодні обмеження, жодні очисні споруди не зможуть захистити природне середовище, якщо б поруч з ними не діятиме природній фільтр –  зелені насадження парків і скверів. Парки – це один з проявів культурного рівня людей, їх екологічного виховання. Наш дендропарк – це частка природного музею краси.

Є в нас різноманітні рослини. Серед них інтродуковані: катальпа та форзиція європейська. Саме краса форзиції найкраще проявляється на весні, коли тонкі звисаючі пагони покриваються тисячами золотих квітів. Милує зір своєю смарагдовою красою тис ягідний. Це дерево-релікт, яке бере свій початок з кайнозойської ери.
Разом з учнями створили картотеку дерев та кущів, зібрали матеріали про види рослин, маємо розроблені плани екскурсії. Учні вчаться бути дбайливими і добрими господарями землі. Адже це наша земля, наш дім, тут ми народилися і живемо.
Не можна не замилуватися алеями, що утворені кипарисовиками. Вічнозелені віти кущів ялівцю асиметрично розкидані по всій території дендропарку. Є три види сосен: струнка звичайна, горда сибірська, та сосна Веймутова з довгими звисаючими шпильками.
Прижилося тільки одне деревце модрини європейської. Це єдине шпилькове дерево, яке скидає хвою на зиму.
В шкільному дендропарку є велика кількість кущів: бузок звичайний, жасмин садовий, акація жовта. Вздовж школи тягнеться горобинова та калинові алеї. Школу прикрашають квіти та березовий гай.
З кожним роком ми збільшуємо кількість видів рослин. Нашим гаслом є: „Посади кожної осені і весни деревце, і ти продовжиш життя планети”. Тільки в цьому році учні висадили понад  130 дерев та кущів. Серед них: дейції – 25 штук, кипарисовиків – 25 штук, тису ягідного  - 15 штук, бирючини – 25 штук, липи дрібнолистої – 10 штук, та інші.