Лелече гніздо

Лелечий край… Так поетично називають нашу Україну. Тепла плодюча земля з безліччю річок, озер, ставків, заплав і плавнів – все це створило умови для проживання лелеки на нашій землі. Білий лелека, бусол, бузьок, чорногуз… Оселився він біля наших осель, у наших душах, як символ краси, кохання, родинної злагоди. Кожне лелече гніздо – це той дивосвіт без якого не уявляємо українського села.

Недалеко від Коломиї, над Чорнявою рікою в центрі селища Гвіздець, на найвищій його споруді, п'ятнадцять років тому назад лелеки збудували гніздо. І стало воно чарівним символом Гвіздця. Люди звикли до прекрасних птахів. Якою радістю наповнюється душа, коли покружлявши над містечком, птахи плавно спускаються на гніздо і сповіщають про своє щасливе повернення з далеких країв.
У 2004-2005 рр. в Україні, в рамках загальноєвропейської акції, проводиться облік гнізд білого лелеки. Волинська область започаткувала загальноукраїнську акцію порятунку гнізд білого лелеки. А 2000 рік був проголошений „Роком білого лелеки”. Сьогодні цей вид знаходиться під загрозою реального знищення. Страх бере за лелечі гнізда. Коли гніздо руйнується, то птахи, як правило, ніколи до нього не повертаються.
Лелека з білим згорточком у дзьобі – це символ продовження роду людського. У нашому Гвіздці він уже не упуститься до пологового будинку. Покружляє, поквилить і полетить. Відділ закрили декілька років тому, смертність перевищує народжуваність. І як наслідок, з чотирьох корпусів дитячого садочка залишилось два.
Ми провели в цьому році обік білого лелеки в с.м.т. Гвіздець та п’яти навколишніх села. Виявили таку кількість гнізд: с.м.т. Гвздець – 2, с.Остапківці – 2, с.М.Гвіздець – 1, с.Чехова – 2, с.Берем‘яни – 2, с.Хом‘яківка – 4.
Зробимо все для того, щоб наші сніжно-білі друзі ніколи не покидали своїх місць гніздування!