"Пчелка" - дитяча екологічна газета

Інформаційний лист для педагогів  та бібліотек

Шановні педагоги!

 

Проблема екологічного виховання в теорії та практиці шкільного навчання не нова. Особливий інтерес до цієї проблеми виник ще у 70 – 80 роки.

За цей час була розроблена «Концепція безперервного екологічного виховання в Україні», в якій наголошується: «… перед сучасною педагогічною наукою і практикою виникли нові невідкладні завдання. Необхідно забезпечити підготовку молодого покоління, яке зможе вивести Землю із стану глибокої екологічної кризи, в яку вона потрапила через незнання або ігнорування законів взаємовідносин суспільства й природи ...»

Суспільство стурбоване обставинами, що змушують людство замислитись над необхідністю свідомого підходу до таких питань, як використання природних ресурсів, вплив розвинутого промислового і сільськогосподарського виробництва на стан довкілля та здоров’я людей.

Сучасні масштаби екологічних проблем створюють реальну загрозу життю людей, тому навчально-виховна діяльність школи має бути спрямована на формування екологічної культури учнів, щоб виросло покоління, яке свідомо зберігатиме довкілля. Через те одними з головних чинників розв'язання екологічних проблем нині та у майбутньому є екологічна освіта і виховання підлітків та молоді. 

Заява Міністрів охорони довкілля  Європейських  країн «Про освіту в інтересах сталого розвитку», що була підписана  на конференції «Київ – 2003», підтверджує, що основою виховання майбутнього покоління має стати екологічна освіта. У зв’язку з цією заявою екологічних міністрів, ООН проголосила Десятиріччя Екологічної Освіти - з 2005 до 2015 рр.

Газета «Пчелка» - Діти та екологічна освіта -  присвячена екологічній освіті та вихованню дітей і молоді.

На сторінках газети «Пчелка» – Діти та екологічна освіта - ви маєте можливість ознайомитись з сучасним досвідом роботи вчителів, вихователів, керівників та працівників позашкільних закладів у сфері  екологічної освіти та виховання дітей.
Велику допомогу в роботі вам нададуть розробки екологічних уроків, зайнять та заходів, що друкуються на сторінках нашої газети.

Також, ви знайдете:  новинки видавництва, інноваційні технології екологічної освіти,  методичні поради,  інформацію про всеукраїнські та  міжнародні конкурси, акції, семінари і конференції.

Ми надаємо вам можливість поділитись своїм досвідом і авторськими наробками в галузі екологічної освіти дітей.

Екологічний матеріал, що друкується в газеті, можна використовувати для підготовки до уроків, факультативних занять, позакласних заходів у школах та дитячих садках, а також багато корисного, що можна застосовувати під час планування, розробки та проведення тематичних екологічних заходів у дитячих оздоровчих закладах. 
          

Залишайтеся з нами у 2008 році!

 

Якщо ви бажаєте мати газету особисто у Вашій методичній скарбничці - передплатіть її в будь-якому відділенні зв’язку (Каталог стор. 67).                        

Індекс 91093


Додаткова інформація: Римма Вікторівна Агейкіна, тел. (06242) 947-59р,471-34
ел.пошта < green_land  ВУХО gorlovka КРАПКА net >