Просвітницька діяльність ГО "ЕКО-Довкілля"

Просвітницька діяльність ГО “ЕКО-Довкілля”

Поряд з проведенням практичної діяльності ( в основному природоохоронних акціях) по покращенню довкілля в регіоні , інформаційно –просвітницька направленість діяльності громадської організації “ЕКО-Довкілля”  являється однією  з пріоритетних напрямків в її роботі .
Пропонуємо  анонс екологічної літератури, з якою можна познайомитися в Інтернеті  на новостворених сайтах громадської організації «ЕКО-Довкілля»  . Всю інформацію на сайтах  змонтував активний прихильник організації , програміст ВАТ «ЖЦПК» Цимбалюк Ігор .
Книга «Знай, люби, бережи.» – Жидачів, 2001. – 150 с.
Ця книжка є першою спробою показати певну частину тієї екологічної роботи, яка проводиться в м. Жидачів. У ній зібрано матеріали, які є своєрідними науковими дослідженнями про пам’ятки природи Жидачівського району, еколого-краєзнавчу стежку навколо міста . Також увазі читача пропонуються  екологічна програма  Жидачівського району , краєзнавчі матеріали про Жидачівщину на уроках природознавства в початкових класах ,  дитячі твори, які надійшли на конкурс “Мій голос віддаю на захист природи”.
Видання стало можливим за підтримки Канадського Фонду Співробітництва .
Матеріали книги "Знай ,люби,бережи" розміщені на сайті ГО "ЕКО-Довкілля" www.ekodovk.narod.ru  "матеріали для скачування" 

 

Брошура “Зменшувати, повторно  використовувати , переробляти”  “ЕКОС” №1 – Жидачів, 2002. – 40 с.
Цей інформаційний випуск присвячений проблемі збирання побутових відходів та впровадження елементів їх роздільного збирання з метою вторинної обробки.
Видання стало можливим за фінансової підтримки Львівського обласного цільового фонду навколишнього середовища  в рамках проекту “Демократичних грантів”  Посольства США , Київ .
Матеріали розміщені також на сайті  ГО «ЕКО-Довкілля» http://eko.civicua.org/

Брошура “Вермикультивування в присадибних господарствах” “ЕКОС” №2 – Жидачів, 2003.- 32 с.
Цей інформаційний випуск  є продовженням інформаційної компанії  по зменшенню кількості сміття , а саме поступлення органічних відходів на сміттєзвалища шляхом вермикультивування
Вермикультивування  - непроста , але доступна  кожному господареві справа , що передбачає переробку каліфорнійськими черв'яками різних видів органічних відходів у високоефективне екологічно-чисте добриво – біогумус , який сприяє оздоровленню ґрунтів та підвищення їх родючості і забезпечені високих і стабільних врожаїв екологічно чистої та здорової продукції.
Видання стало можливим при підтримці Фонду Чарльза Стюарта Мотта  (США) та ІСАР “Єднання” в рамках програми “Шлях у майбутнє”
Матеріали розміщені також на сайті ГО «ЕКО-Довкілля» http://eko.civicua.org/

 

Громадська організація “ЕКО-Довкілля”  відзняла наступні відеофільми і змонтувала на CD-ROM

1. Діяльність ГО “ЕКО-Довкілля” протягом 2002-2003 років
2. Екологічні проблеми м. Жидачева.
3. Еколого –демографічна ситуація в Жидачівському районі.
4. Зменшувати ,повторно використовувати, переробляти / 1етап/.

 

В  планах  ГО “ЕКО-Довкілля”  створення громадського екологічного центру , який взяв би на себе завдання по координації всіх зусиль у справі докорінного виправлення екологічної ситуації в регіоні
В бібліотеці ГО “ЕКО-Довкілля”  крім власних видань знаходиться значна кількість екологічної літератури , яку планується розмістити  в цьому  екологічному центрі , що облаштовується по вул. Міцкевича  . При допомозі ряду  спонсорів завершується ремонт приміщення , телефонізується для проведення Інтернету . Існує нагальна потреба у належному комп'ютерному обладнанні та програмному забезпечені.

Є.Турченяк