"Дотик природи 2005"

 Нам жити на цій землі.
       Серед різноманітних  дат  у нашому  календарі  особливе місце займають дати , у яких відображено ставлення людини до природи . Це і День  довкілля  (17 квітня), Всесвітній день Землі  (22 квітня), і Всесвітній день охорони навколишнього середовища  (5 червня). Поява таких дат у календарі  є свідченням того , що  жителів  планети  сьогодні неабияк турбує стан  середовища  , у якому вони живуть.
     Цьогоріч  багато  організацій, підприємств  приєдналися  до проведення Всеукраїнської акції “Зелений паросток майбутнього” , яка проводиться  згідно з Указом Президента  України. У Жидачеві завдяки громадській  організації  “ЕКО-Довкілля”  дерева висаджують щорічно , причому активну участь у цьому беруть учні шкіл міста.
     Наприклад  , у гімназії  ім.О.Партицького  сформувалася  добра  традиція : випускники садять  свою алею, дають  їй символічну назву і це стає місцем  їх зустрічей  після  закінчення  навчання чи просто спогадом  про шкільні роки. Ось і цього  разу наші учні  та члени гуртка “Екос” Жидачівського  міського  центру творчості для дітей та молоді  (керівник Олександра Баранкевич)    посадили чимало  саджанців хвойних порід , дуба, беріз поблизу ВАТ “Жидачівський ЦПК” , біля нового моста та на подвір'ї гімназії .
Дотик природи –2005 р.
    Крім цього , уже четвертий рік у нашому навчальному закладі  з ініціативи  відділу освіти  Жидачівської райдержадміністрації  (методист  Наталія  Звіринська) , при  підтримці  відділу у справах  сім'ї  і молоді  (начальник Олександра Хомин)   та громадської організації “ЕКО-Довкілля”   проводиться  районне свято  “Дотик природи”.  У його рамках відбуваються  науково-практичні конференції , конкурси дитячих  фотографій , малюнків , плакатів, авторських поезій і пісень  на екологічну тематику. Серед 50 дипломантів “Дотику природи - 2005”   відзначено найкращих – учня 10 класу гімназії  Тараса Турченяка  за роботу  “Вплив  екологічних проблем на демографічну ситуацію в м. Жидачеві” та учня з Ходорова   Католи Василя  за роботу  “Екологічні дослідження водойм міста Ходорова” . Ці конкурсанти представили  оригінальні праці , доповнені  світлинами   , схемами  та відеозаписами .
   Перед гостями свята виступив начальник  відділу освіти Володимир Романик, який  зазначив : “Масова  участь  школярів  району у такому  заході свідчить  про одне :  молодь  турбують екологічні проблеми , вона усвідомлює , що саме  їй  доведеться жити  на цій землі і  виправляти помилки дорослих”.
    Епілогом свята стали слова світлої пам'яті Папи Римського , Івана  Павла ІІ: “Краса цієї Землі спонукатиме мене до заклику зберегти її для майбутніх поколінь. Якщо  любите свою рідну землю , нехай цей заклик не залишиться  без відповіді”

 

 

Олександра Баранкевич, заступник директора гімназії з виховної роботи, керівник  гуртка “Екос” Жидачівського міського Центру творчості для дітей та молоді.